Kawęczyn: Ruszyła największa inwestycja drogowa w gminie. Radna Majda zapowiada: „Marketingowych przechadzek nie będzie”

36240652_1705045569603368_4868170049321435136_n

Kiedy w marcu 2016 roku wicemarszałek Wojciech Jankowiak odwiedził powiat turecki, aby zapewnić, że w puli 1 mld złotych budżetu wojewódzkiego przeznaczonych na remonty znajdują się inwestycje w naszym powiecie, nie brakowało tych, którzy nie dowierzali. Złożonym obietnicom pilotowała jednak radna sejmiku Anna Majda, która dzisiaj może być dumna, bowiem, mówiąc dobitniej „słowo stało się ciałem”.

17 marca 2016 roku wicemarszałek Jankowiak rozmawiał z wójtami i burmistrzami powiatu tureckiego, informując o możliwościach finansowych na twarde inwestycje w postaci remontów dróg. Wówczas spotkanie, którego koordynatorem była radna sejmiku Anna Majda poprzedzone było wizytą w gminie Kawęczyn, gdzie już wtedy zostały złożone wnioski na remonty dróg wojewódzkich - między innymi w Tokarach i Głuchowie. To właśnie tamtejsi radni Adrian Kwinciak i Beata Goślińska, jako pierwsi przekazali pismo do Urzędu Marszałkowskiego z prośbą o inwestycje w ich gminie.

Wicemarszałek dokonał wizji lokalnej terenów, sprawdzając słuszność przekazanych środków. Na spełnienie złożonych obietnic czekano ponad dwa lata.

Jak podano na społecznościowej stronie gminy Kawęczyn na początku tego miesiąca ruszyły prace budowlane na drodze wojewódzkiej nr 471, a konkretnie w Głuchowie. Wiążą się one z budową chodnika o szerokości 2 metrów na odcinku około 2,3 km od miejsca istniejącego chodnika.

Chodnik zostanie wykonany z betonu asfaltowego. Inwestycja w tym roku będzie kosztować 1.863.128,28 zł brutto i jest realizowana przez Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w ramach „Programu likwidacji zagrożeń na dojścia do szkół dzieci i młodzieży na drogach wojewódzkich” z pomocą finansową od Gminy Kawęczyn w wysokości 50.000,00 zł. To największa pod względem finansowym i budowlanym inwestycja drogowa w gminie Kawęczyn. Ze względu na koszty prace budowlane odbywać się będą etapami. W tym roku zostanie wykonane 570 m.

- Cieszę się, że to, co zostało zapowiedziane właśnie się dzieje, a mieszkańcy Głuchowa już niedługo będą mogli bezpiecznie dojechać do celu- z domu do pracy, czy szkoły i odwrotnie – mówi Anna Majda – Jak mantrę będę powtarzała, że najważniejsze jest bezpieczeństwo, w tym w szczególności to drogowe. Dlatego warto zastanawiać się nad rozwiązaniami pieszo- rowerowymi, szczególnie przy bardzo ruchliwych drogach wojewódzkich. Oczywiście to wszystko są wysokie koszty, ale nie ma kosztu wyższego niż ludzkie zdrowie i życie.

Radna zapowiedziała jednocześnie, że po zakończonej inwestycji nie będzie przechadzała się w celach marketingowych.

- Ja mam inne cele i inaczej postrzegam misję radnej wojewódzkiej. Inwestycja w Głuchowie to potwierdzenie tego, że dotrzymuję złożonych obietnic. Skuteczność w działaniu, które służy nie tylko lokalnej społeczności są najlepszym marketingiem same w sobie i nagrodą za dobrze wykonaną pracę- mówi radna Majda – Dziękuję wszystkim tym, którzy wspierali moje zaangażowanie i wierzyli w jego pomyślne zakończenie.
Kawęczyn: Zajrzeli do gniazd i zaobrączkowali boci...
Sukcesy uczniów, dobre wyniki i wiele inwestycji, ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 20 wrzesień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.