Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Kawęczyn: Sala gimnastyczna w Kowalach Pańskich Kolonii przeszła modernizację

SP Kowale Pańskie Kolonia

W czwartek, 5 października oficjalnie oddano do użytku zmodernizowaną część Szkoły Podstawowej im. Strażaków Polskich w Kowalach Pańskich-Kolonii. Jest bezpieczniej i bardziej funkcjonalnie.

-Najważniejszym zadaniem dyrektora jest dbać o bezpieczeństwo i rozwój dzieci. Przeprowadzone prace znacznie poprawiły bezpieczeństwo uczniów i ich możliwości edukacyjne. Nie ukrywam, że było to zadanie priorytetowe. Moim marzeniem było stworzenie optymalnych warunków na tej sali i w tej szkole, gdzie każde dziecko swobodnie będzie mogło rozwijać się poprzez ruch - podkreślała z dumą dyrektor szkoły w Kowalach Pańskich, Agnieszka Gibasiewicz.

Budowa sali kosztowała ponad 1.254.376,48 złotych, z czego 998.750,00 zł to dofinansowanie z Polskiego Ładu, zaś pozostała kwota stanowiła wkład własny gminy Kawęczyn. Modernizacja Sali polegała między innymi na wymianie stolarki okiennej i drzwiowej, wymiana podłogi sportowej, wymianie instalacji elektrycznej i sanitarnej, zamontowaniu sufitu podwieszanego i okładzin akustycznych, pomalowaniu ścian, sufitów. W ramach inwestycji dokonano gruntownego remontu łazienek na parterze i piętrze. Dodatkowo doposażono salę , a także pomieszczenia sanitarne i szatniowe. Wykonano także nową elewację na budynku sali gimnastycznej. Projekt nowej sali sportowej jest autorstwa Adrianny Czerniak, zaś wykonawcą projektu była firma „EKO-BUD” Pana Piotra Haraszkiewicza z Sieradza.

Radości z oddania do użytku inwestycji nie krył też wójt gminy Kawęczyn, Jan Nowak, który w skrócie przedstawił historię obiektu.

- 13 października ta sala będzie obchodziła 26. urodziny. Musiała być nieźle zbudowana, bo nie ponosiliśmy nakładów na naprawy i remonty bieżące. Jest to też pierwsza sala gimnastyczna dla szkół podstawowych w naszej gminie. Czas jednak robi swoje. Dzisiejsze oddanie tego zmodernizowanego i bardziej funkcjonalnego obiektu należy potraktować jako prezent z okazji okrągłej, 250. rocznicy powołania Komisji Edukacji Narodowej - zaznaczył wójt gminy Kawęczyn.

O tym, że sala potrzebowała remontu wspomniał też obecny na uroczystości wiceminister rolnictwa Ryszard Bartosik.

- Dziś wspominamy tych, którzy podjęli decyzję i przyczynili się do wybudowania tej sali i jesteśmy za to bardzo wdzięczni. Przyszła jednak potrzeba, aby dokonać tutaj remontu i było to możliwe dzięki rządowemu projektowi Polski Ład. Było to możliwe dzięki współpracy rządu i samorządu terytorialnego - mówił Ryszard Bartosik.

Dzięki przeprowadzonym pracom znacznie poprawiło się bezpieczeństwo uczniów oraz ich możliwości edukacyjne. Mieszkańcy gminy zyskali także komfortowe miejsce do spotkań oraz wydarzeń sportowych.

Kawęczyn: Remiza w Kowalach Pańskich po termomoder...
Konferencja "Permakultura - Transfer i Wymiana Wie...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Mieszkaniec w czwartek, 05 października 2023 18:54

Czyżby Nowak zawarł przedwyborczy pakt z Bartosikiem? Nowak u upływem kadencji idzie na emeryturę - może Warszawa mu się marzy?

Czyżby Nowak zawarł przedwyborczy pakt z Bartosikiem? Nowak u upływem kadencji idzie na emeryturę - może Warszawa mu się marzy?
Gość
sobota, 18 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.