Kawęczyn: Spełnione marzenie mieszkańców Głuchowa

Anna Majda i Krzysztof Grabowski

Mieszkańcy Głuchowa mają ogromny powód do radości. Mogą bezpiecznie i bez obaw poruszać się drogą wojewódzką nr 471. Dziś oficjalnie oddano do użytku najważniejszą inwestycję drogową w gminie Kawęczyn.

Wszystko zaczęło się przed dwoma laty, w marcu 2016 roku, kiedy to wicemarszałek Wojciech Jankowiak odwiedził powiat turecki, aby zapewnić, że w puli 1 mld złotych budżetu wojewódzkiego przeznaczonych na remonty znajdują się inwestycje w naszym powiecie, nie brakowało tych, którzy nie dowierzali. Spotkanie wicemarszałka z wójtami i burmistrzami powiatu tureckiego poprzedzone było wówczas wizytą w gminie Kawęczyn, gdzie już wtedy zostały złożone wnioski na remonty dróg wojewódzkich - między innymi w Tokarach i Głuchowie. To właśnie tamtejsi radni Adrian Kwinciak i Beata Goślińska, jako pierwsi przekazali pismo do Urzędu Marszałkowskiego z prośbą o inwestycje w ich gminie.

- Postanowiłem z racji wykonywanego swego zawodu postawić na bezpieczeństwo w naszej miejscowości. Wniosek, który złożyłem do Marszałka Województwa Wielkopolskiego spotkał się z głosami niemożliwego do zrealizowania - wspominał niełatwe początki radny Kwinciak.

Na realizację planu czekano ponad dwa lata. Dziś dumy z inwestycji nie kryje radna Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Anna Majda, która od samego początku pilotowała i koordynowała tę sprawę.

- Współpraca i wzajemne zaufanie między samorządami pomogły zrealizować to przedsięwzięcie. Nareszcie jest tu bezpiecznie i mam nadzieję, że razem uda nam się doprowadzić do końca jeszcze niejedną inwestycję - mówiła radna Majda.

Słów uznania dla działalności radnej sejmiku, która od lat starała się o to, by mieszkańcy Głuchowa mogli bezpiecznie dotrzeć do pracy czy do szkoły nie szczędził także wójt Jan Nowak, starosta turecki Mariusz Seńko oraz Marszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, który także docenił zaangażowanie w doprowadzenie do powstania inwestycji.

-Taka była potrzeba, jeśli chodzi o wybudowanie tego ciągu pieszo-rowerowego.Trzeba jasno i wyraźnie powiedzieć, że szczególnie zabiegała o to radna Sejmiku Wojewódzkiego z tego terenu Anna Majda. Mówiła o tym wielokrotnie nie tylko podczas rozmowy ze mną, ale przecież wiecie doskonale, że któregoś razu na jej zaproszenie przyjechał tu marszałek Wojciech Jankowiak, który ma w swoim nadzorze drogi wojewódzkie. Zawsze jest łatwiej, kiedy zobaczy się, jakie są potrzeby. Myślę że te potrzeby było tutaj widać- mówił Krzysztof Grabowski.

Prace budowlane w Głuchowie, na drodze wojewódzkiej nr 471 rozpoczęły się na początku czerwca. Docelowo powstać ma chodnik o szerokości dwóch metrów na odcinku około 2,3 km od miejsca wcześniej istniejącego chodnika. Chodnik zostanie wykonany z betonu asfaltowego. Inwestycja kosztowała 1863128,28 zł brutto (tegoroczny etap) i była realizowana przez Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w ramach „Programu likwidacji zagrożeń na dojścia do szkół dzieci i młodzieży na drogach wojewódzkich” z pomocą finansową od Gminy Kawęczyn w wysokości 50.000,00zł.

Ze względu na koszty prace odbywać się będą etapami - w tym roku wykonano odcinek liczący 730 metrów. Do wykonania pozostały jeszcze prace o wartości 4 633 800, 82 zł. Celem jest oczywiście poprawa bezpieczeństwa uczniów w drodze do szkoły oraz pieszych, przemieszczających się między miejscowościami i na dojściu do przystanku autobusowego.

Wykwalifikowana kadra szansą dla Turku- czyli PSL ...
Brudzew: Gminne Koło TPD nagrodzone

Podobne wpisy

 

Komentarze 13

Gość - ABC w piątek, 19 października 2018 18:49

Wstyd i hańba dla obrotowego PSL.Nie macie
odrobinę honoru.Wypad ze środowiska rolniczego interesuje was tylko stołek i pieniądze .tak było zawsze i będzie.

Wstyd i hańba dla obrotowego PSL.Nie macie odrobinę honoru.Wypad ze środowiska rolniczego interesuje was tylko stołek i pieniądze .tak było zawsze i będzie.
Gość - badyl w piątek, 19 października 2018 16:08

Do gościa A. Wy pisarze to chyba zaćmę macie a ile błędów/ .Komentarze bolą ale prawdziwe , o lewym asfalcie nic nie piszecie tylko obracacie kota ogonem . Ten asfalt przydałby się np .na parkingu przy kościele lub cmentarzu.a może u piarza gościa A . a leży na radnego podwórzu w GŁUCHOWIE nie wierzysz przyjedż zobacz i dopiero dyskutuj JAK wygra kolejną kadencję to teraz wyasfaltuje po drugiej stronie u siebie na działce a w GŁUCHOWIE cisza chwasty rosną a na BORKU GŁUCHOWSKIM ani metra drogi GRATULACJE .Ludzie po piasku jeżdżą i okna otworzyć nie mogą bo piach w zębach zgrzyta.

Do gościa A. Wy pisarze to chyba zaćmę macie a ile błędów/ .Komentarze bolą ale prawdziwe , o lewym asfalcie nic nie piszecie tylko obracacie kota ogonem . Ten asfalt przydałby się np .na parkingu przy kościele lub cmentarzu.a może u piarza gościa A . a leży na radnego podwórzu w GŁUCHOWIE nie wierzysz przyjedż zobacz i dopiero dyskutuj JAK wygra kolejną kadencję to teraz wyasfaltuje po drugiej stronie u siebie na działce a w GŁUCHOWIE cisza chwasty rosną a na BORKU GŁUCHOWSKIM ani metra drogi GRATULACJE .Ludzie po piasku jeżdżą i okna otworzyć nie mogą bo piach w zębach zgrzyta.
Gość - Gość A w wtorek, 16 października 2018 09:01

Czy mieszkancy Gluchowa powinni wstydzić się swojego obecnego Radnego po 4 letniej jego kadencji nie mam wątpliwości że nie. Jako długoletnia mieszkanka Gluchowa żeby rozwiać wątpliwości pana panie Felusiu .Pan Marszalek inaczej mówił dzięki komu jest ta droga i chodnik z tego co słyszałam niebylo wzmianki o bylym Radnym Jeżykowskim który teraz sobie chce przypisać zaslugi aktualnegoRadnego i Radnej Wojewódzkiej WSTYD !!! Ciekawe gdzie pisał te pisma przez ponad 10 lat skoro nikt się tym niezainteresowal pewnie nieumila odpowiednio zaadresowac .W sprawie chodnika i innych spraw związanych z GLuchowem pan Felus czy pan Henio sam niewie co pisze albo wie ze pisze same głupoty. Poraz kolejny doswiadczamy krytyki z jego ust zamiast wsparcia i działania. Pan starosta twierdzi jak to mówi glosno i wyraznie dokumentacja tworzy się na budowe chodnika a wykonawca bedzie ogloszony jeszcze w tym roku. Więc proszę głupot nie pisać. ....Szkoda mi aktualnego radnego który wiele robić dla nas dziwi mnie to ze pozwala sobie na takie komentarze pewnie zna swoje kompetencje i do czyjegoś poziomu inteligencji i kultury osobistej niebedzie się zniżał. ...

Czy mieszkancy Gluchowa powinni wstydzić się swojego obecnego Radnego po 4 letniej jego kadencji nie mam wątpliwości że nie. Jako długoletnia mieszkanka Gluchowa żeby rozwiać wątpliwości pana panie Felusiu .Pan Marszalek inaczej mówił dzięki komu jest ta droga i chodnik z tego co słyszałam niebylo wzmianki o bylym Radnym Jeżykowskim który teraz sobie chce przypisać zaslugi aktualnegoRadnego i Radnej Wojewódzkiej WSTYD !!! Ciekawe gdzie pisał te pisma przez ponad 10 lat skoro nikt się tym niezainteresowal pewnie nieumila odpowiednio zaadresowac .W sprawie chodnika i innych spraw związanych z GLuchowem pan Felus czy pan Henio sam niewie co pisze albo wie ze pisze same głupoty. Poraz kolejny doswiadczamy krytyki z jego ust zamiast wsparcia i działania. Pan starosta twierdzi jak to mówi glosno i wyraznie dokumentacja tworzy się na budowe chodnika a wykonawca bedzie ogloszony jeszcze w tym roku. Więc proszę głupot nie pisać. ....Szkoda mi aktualnego radnego który wiele robić dla nas dziwi mnie to ze pozwala sobie na takie komentarze pewnie zna swoje kompetencje i do czyjegoś poziomu inteligencji i kultury osobistej niebedzie się zniżał. ...:)
Gość - FELUŚ w niedziela, 14 października 2018 15:31

Co wy za kłamstwa wygadujecie PSL-owcy ale wasza opcja tak ma a przed wyborami to
norma pokazać się co my zrobiliśmy,
Nikt nie wspomniał od kiedy i kto o tą budowę chodnika i skrzyżowania zabiegał.
Gdyby nie był radny Jeżykowski nie było by sygnalizacji ani chodnika tylko
marzenia bo składał wnioski do województwa od 2006 roku w roku 2010 pobudowano
sygnalizację i zaplanowano budowę chodnika do Tokar i teraz macie się czym cieszyć i
promować przed wyborami.Radny Kwinciak tak dba o bezpiczeń- stwo że chodnik przez
wieś przy drodze pow. miał być budowany w Głuchowie a jest budowany w Skarzynie
gratulacje panie radny . A TAK NA MARGINESIE pytam czy odbiór asfaltu u pana radnego Kwinciaka na podwórzu też był jak nie to proszę podać termin to przyjedziemy na torta.

Co wy za kłamstwa wygadujecie PSL-owcy ale wasza opcja tak ma a przed wyborami to norma pokazać się co my zrobiliśmy, Nikt nie wspomniał od kiedy i kto o tą budowę chodnika i skrzyżowania zabiegał. Gdyby nie był radny Jeżykowski nie było by sygnalizacji ani chodnika tylko marzenia bo składał wnioski do województwa od 2006 roku w roku 2010 pobudowano sygnalizację i zaplanowano budowę chodnika do Tokar i teraz macie się czym cieszyć i promować przed wyborami.Radny Kwinciak tak dba o bezpiczeń- stwo że chodnik przez wieś przy drodze pow. miał być budowany w Głuchowie a jest budowany w Skarzynie gratulacje panie radny . A TAK NA MARGINESIE pytam czy odbiór asfaltu u pana radnego Kwinciaka na podwórzu też był jak nie to proszę podać termin to przyjedziemy na torta.
Gość - Ona w poniedziałek, 15 października 2018 09:44

Pan Adrian to taki mały leniuszek ; ) ?

Pan Adrian to taki mały leniuszek ; ) ?
Gość - Gość Gluchowianka w czwartek, 11 października 2018 21:05

Niestety w obecnych czasach samo slowo "polityka" niekojarzy się ludziom za dobrze nie jako służba spoleczenstwu a jako arena klamstw i oszustw takim przykladem jest pan Henio powinnismy byc dumni a mamy z czego dzieki obecnemu radnemu mamy dzis piekny chodnik wielki szacun dla radnego który mysle ze nadal nim bedzie

Niestety w obecnych czasach samo slowo "polityka" niekojarzy się ludziom za dobrze nie jako służba spoleczenstwu a jako arena klamstw i oszustw takim przykladem jest pan Henio powinnismy byc dumni a mamy z czego dzieki obecnemu radnemu mamy dzis piekny chodnik wielki szacun dla radnego który mysle ze nadal nim bedzie
Gość - ja w piątek, 12 października 2018 23:57

Dziekujemy Radnej z Tokar.

Dziekujemy Radnej z Tokar.
Gość - Gość gość w czwartek, 11 października 2018 19:57

Rzeczywiście marketingowych przechadzek jak to lubi wujt gminy Kaweczyn znany pisarz. Nie bylo bylo konkretne otwarcie

Rzeczywiście marketingowych przechadzek jak to lubi wujt gminy Kaweczyn znany pisarz. Nie bylo bylo konkretne otwarcie
Gość - Gość Gluchowianka w czwartek, 11 października 2018 19:26

Niestety w obecnych czasach samo slowo "polityka"niekojarzy się ludziom za dobrze nie jako służba spoleczenstwu a jako arena kłamstw i i oszustw takim przykladem jest pan panie Henio niepotrafi pan docenić to czym dziś możemy się chwalić w naszej miejscowosci a jest czym dzieki obecnemu radnemu

Niestety w obecnych czasach samo slowo "polityka"niekojarzy się ludziom za dobrze nie jako służba spoleczenstwu a jako arena kłamstw i i oszustw takim przykladem jest pan panie Henio niepotrafi pan docenić to czym dziś możemy się chwalić w naszej miejscowosci a jest czym dzieki obecnemu radnemu
Gość - henio w środa, 17 października 2018 20:09

a przepraszam czy mozemy sie chwalic ? bo ja jakos nie wiedze zeby nasz radny przez 4 lata co kolwiek zrobil?jesli sie myle to prosze o odp ponizej chetnie sie dowiem.
zadnego projektu nic takiego nie zdzialal a to ze podpisuje sie pod kogos sukcesami to jedyne co potrafi i umieszcza to jeszcze bezczelnie w swojej ulotce!

a przepraszam czy mozemy sie chwalic ? bo ja jakos nie wiedze zeby nasz radny przez 4 lata co kolwiek zrobil?jesli sie myle to prosze o odp ponizej chetnie sie dowiem. zadnego projektu nic takiego nie zdzialal a to ze podpisuje sie pod kogos sukcesami to jedyne co potrafi i umieszcza to jeszcze bezczelnie w swojej ulotce!
Gość - Gość w czwartek, 11 października 2018 19:14

Myśle ze w tak krótkim czasie udało się wiele zdziałać w waszej miejscowości... Szacunek dla radnego !

Myśle ze w tak krótkim czasie udało się wiele zdziałać w waszej miejscowości... Szacunek dla radnego !
Gość - Adrian w czwartek, 11 października 2018 19:08

Kilka tygodni temu iturek pisze o chodniku w Głuchowie ... Radna Majda zapowiada: „Marketingowych przechadzek nie będzie”. A jak jest każdy widzi ...

Kilka tygodni temu iturek pisze o chodniku w Głuchowie ... Radna Majda zapowiada: „Marketingowych przechadzek nie będzie”. A jak jest każdy widzi ...
Gość - Henio w środa, 10 października 2018 20:55

jak mieszkańcy moga sie cieszyć skoro tylko wiejska śmietanka wiedziala o oficialnym oddaniu chodnik a zwykli lub niewygodni mieszkancy nie zostali poinformowani o tym wydarzeniu

jak mieszkańcy moga sie cieszyć skoro tylko wiejska śmietanka wiedziala o oficialnym oddaniu chodnik a zwykli lub niewygodni mieszkancy nie zostali poinformowani o tym wydarzeniu
Gość
środa, 01 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.