Kawęczyn: Spotkanie noworoczne członków i sympatyków Towarzystwa Samorządowego

Spotkanie Noworoczne TS w Milejowie

-Chciałbym przywitać Państwa na kolejnym naszym noworocznym spotkaniu, jako Towarzystwa Samorządowego struktur gminnych i składających się na strukturę powiatową. Po raz trzeci w gminie Kawęczyn i w tym samym miejscu, w Milejowie- mówił wójt Jan Nowak witając jednocześnie wszystkich przybyłych na spotkanie gości.

W spotkaniu uczestniczyli członkowie i sympatycy Towarzystwa Samorządowego z terenu całego powiatu tureckiego. Wśród nich był między innymi prezes powiatowy Ireneusz Kolenda.

- Cieszę się, że po raz kolejny możemy razem, wspólnie spędzić niedzielne popołudnie. Cieszę się niezmiernie z
tego względu, że stało się tradycją, aby na początku rozpoczynającego się roku brać Towarzystwa Samorządowego spotykała się w jednym miejscu, by podzielić się własnymi doświadczeniami, wymienić swoje poglądy, ale także złożyć sobie życzenia. Jesteśmy tą rodziną, która funkcjonuje. Funkcjonujemy w wielu samorządach. Na pewno widoczni jesteśmy w samorządzie gminy Kawęczyn, gminy Turek, ale nie brak nas w mieście Turek czy gminie Malanów. Dlatego też nasze struktury rozsiane są w mniejszych ilościach po pozostałych gminach- mówił Ireneusz Kolenda. Złożył on również życzenia noworoczne przybyłym na spotkanie gościom.

Głos zabrał Ireneusz Niewiarowski, który przypomniał krótko o osiągnięciach Towarzystwa Samorządowego, podjętych przez ugrupowanie akcjach społecznych oraz sukcesach.

Podczas uroczystego spotkania odznaczenia otrzymało dwóch wyjątkowo wyróżniających się działaczy, którzy podjęli szereg działań korzystnych dla społeczeństwa. W tym roku wyróżnienia otrzymali Halina Nagler oraz Zbigniew Ryczyński.

Należy nadmienić, że tradycyjnie już Towarzystwo Samorządowe zorganizowało zbiórkę pieniędzy, by pomóc osobie potrzebującej.

Cała zebrana podczas spotkania w Milejowie suma około 1000 zł przekazana zostanała mieszkance Ciemienia, która zmaga się z ciężką chorobą. Los sprawia, że z trudem wychowuje ona dwójkę synów, a jeden z nich jest niepełnosprawny. Wójt gminy Kawęczyn Jan Nowak, prezes powiatowy TS Ireneusz Kolenda oraz kierownik GOPS Kawęczyn Jolana Krawczyk przekazali pieniądze pani Wiolecie i przekazali najszczersze życzenia powrotu do zdrowia.

Czas spędzany w Milejowie umilał zespół Kawęczyniacy. Muzycy zaśpiewali kolędy pod przewodnictwem Agaty Pszczoła.

Członkowie i sympatycy Towarzystwa Samorządowego podzielili się opłatkiem i złożyli sobie serdeczne życzenia noworoczne.

Krzysztof Daukszewicz w Turku! Wygraj bilety na wy...
Australia płonie! Strażacy z Turku gotowi, by pomó...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 06 lutego 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.