Kawęczyn: Strasznie fajna zabawa

Kawęczyn

Pyszne jesienne dania, fantastyczne kostiumy i radosna zabawa - to wszystko czekało na uczestników festynu, który w sobotę, 22 października zorganizowano w Kawęczynie.

Chociaż pogoda nie zachęcała do wyjścia z domu, ci którzy zdecydowali się wybrać na plac rekreacyjny w Kawęczynie z pewnością nie żałowali. Na najmłodszych czekali animatorzy i wspaniałe zabawy, a najbardziej kreatywne przebranie halloweenowe zostało nagrodzone. Przy pięknie ozdobionych stoiskach Kół Gospodyń Wiejskich można było natomiast skosztować jesiennych smakołyków. Był m.in. wiejski tort z rydzami, zupacmhłopa i gołąbki z kaszą oraz grzybami.

Komisja, która oceniała przygotowane dania miała zatem nie lada wyzwanie.

Nagrody za najlepszą potrawę przygotowaną z darów jesieni wręczył wójt Jan Nowak. Pierwsze miejsce zajął jesienny burger przygotowany przez gospodynie z Marcinowa, drugie miejsce zajęły Wojciechowianki, na których stoisku można było znaleźć m.in. placki ziemniaczane na kilka sposobów i halloweenowe deserki, a trzecia lokata przypadła paniom z Leśnictwa za krem z dyni. Nagrodę specjalną ufundował rownież radny Paweł Urbanek.
 
W pogoni za lisem, czyli Hubertus w Stajni Roka
Dobra: Dumni druhowie z Miłkowic mają nowe auto i ...

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - Saper w środa, 26 października 2022 08:18

Tutaj trzeba współczuć dzieciom bezmyślnych rodziców. Dno i wodorosty. Wracamy do epoki nie myślenia.

Tutaj trzeba współczuć dzieciom bezmyślnych rodziców. Dno i wodorosty. Wracamy do epoki nie myślenia.
Gość - Jan w niedziela, 23 października 2022 19:39

Co na to lokalna parafia? Poganskie święta to już nasza codzienność???

Co na to lokalna parafia? Poganskie święta to już nasza codzienność???
Gość
czwartek, 08 grudnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.