Kawęczyn: „Strażackie zaduszki” w intencji zmarłych

Zaduszki Strażackie

Jak co roku w Tokarach Pierwszych w gminie Kawęczyn miały miejsce „strażackie zaduszki”. Wydarzenie podczas którego druhowie z całego powiatu tureckiego spotkają się na nabożeństwie i modlą się za tych, którzy odeszli na wieczną służbę stało się już tradycją.

W niedzielę, 21 listopada w kościele p.w. św. Andrzeja Apostoła w Tokarach Pierwszych odbyła się msza święta w intencji zmarłych strażaków.

Druhowie z całego powiatu w galowych mundurach modlili się za swoich zmarłych kolegów i członków rodzin. Nabożeństwu przewodniczył kapelan powiatowy strażaków, ksiądz Antoni Janicki. O muzyczną oprawę modlitwy zadbała natomiast orkiestra dęta OSP z Tokar.

Ważnym elementem nabożeństwa było zapalenie przez poszczególnych komendantów gminnych OSP symbolicznych zniczy, mających być świadectwem pamięci o tych, których już nie ma pośród druhów.

Na zakończenie mszy świętej zostały poświęcone odznaczenia Związku OSP przyznane pośmiertnie druhom strażakom i przekazane rodzinom zmarłych w celu umieszczenia ich na nagrobkach.

Po mszy świętej prezes Powiatowego Koła Związku Sybiraków w Turku Anna Wronowska wręczyła księdzu proboszczowi pamiątkową książkę o Katyniu wraz z dedykacją w podziękowaniu za wsparcie i pamięć o zmarłych.

źródło: Gmina i Miasto Dobra

 

Tuliszków: Zgrupowanie kadry wojewódzkiej
Wideo: Wiosną Liga Wojewódzka w Turku!

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 26 listopada 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.