Kawęczyn: To był dobry rok, czyli walne zebranie sprawozdawcze OSP

walne zebranie sprawozdawcze OSP Kawęczyn

Druhowie z OSP w Kawęczynie podczas walnego zebrania sprawozdawczego podsumowali miniony rok, który dla jednostki był wyjątkowy - nie tylko ze względu na jubileusz 60-lecia.

Przez cały rok druhowie oprócz wyjazdów do akcji ratowniczych, uczestniczyli także w wielu uroczystościach organizowanych na terenie gminy, jak chociażby obchody świąt państwowych, ale też reprezentacja jednostki wystartowała w gminnych zawodach sportowo-pożarniczych i zwyciężyła w Gminnym Turnieju Piłki Halowej Drużyn OSP.

Rok 2019 przyniósł dla jednostki także nowy sprzęt zakupiony dzięki pozyskanym środkom. Oprócz samochodu bojowego pozyskano m.in. węże strażackie, prądownice, kurtyny wodne czy akumulatory. W sumie udało się zdobyć na takie zaopatrzenie ponad 355 tys. zł.

Podczas gminnych obchodów Dnia Strażaka jednostka świętowała także swoje 60-lecie. Najważniejszym wydarzeniem był jednak zakup pierwszego w historii nowego wozu bojowego dla OSP Kawęczyn.

W minionym roku jednostka z Kawęczyna do zdarzeń wyjeżdżała w sumie 50 raz, z czego połowę z nich stanowiły pożary.

Każdego roku strażacy z Kawęczyna starają się inwestować zarówno w umundurowanie, jak w w stan swojej strażnicy. W roku 2020 druhowie chcą wybudować nową szatnię dla strażaków biorących udział w działaniach, stworzyć pomieszczenie gospodarcze pod schodami oraz przebudować zaplecze sanitarne. Planowane są też zakupy sprzętu pożarniczego, takiego jak chociażby aparaty powietrzne, radiotelefony, latarki, piła na wysięgniku oraz specjalistyczne umundurowane, hełmy i buty.

Walne zebranie to doskonała okazja do wręczenia podziękowań wyróżniającym się członkom jednostki. Tytuł Działacza Roku 2019 wręczono Dawidowi Rykowskiemu, za największy wkład w rozwój jednostki, a także w pozyskiwanie funduszy oraz prace wykonywane w czynie społecznym na rzecz OSP. Druh Przemysław Przybylak otrzymał natomiast tytuł Strażaka Roku za największą ilość wyjazdów do akcji ratowniczo-gaśniczych w 2019 roku oraz działalność operacyjno-techniczną.

Wójt Jan Nowak zabierając głos podkreślił, że dla jednostki w Kawęczynie rok 2019 był jednym z najlepszych w historii, m.in. dlatego, że udało się spełnić marzenie o zakupieniu nowego samochodu pożarniczego. Zapowiedział też dalsze starania o wydanie monografii jednostki.

Brudzew: Koncertowo zagrali z Wielką Orkiestrą Świ...
Gm.Turek: Stracił panowanie nad kierownicą. Trafił...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 27 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.