Kawęczyn: W czasie pandemii modlili się w intencji ojczyzny i uczcili narodowe barwy

Jan Nowak Kawęczyn

Bez muzycznej oprawy, ale w równie podniosłej atmosferze, wśród narodowych barw - bieli i czerwieni w gminie Kawęczyn uczczono zarówno Dzień Flagi, jak i przypadającą jutro rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Rankiem 2 maja przy kościele p.w. św. Andrzeja Apostoła w Tokarach wójt Jan Nowak, a także Sylwester Kasprzak, wiceprzewodniczący rady gminy oraz Małgorzata Skurczak- Szymańska - sołtys sołectwa Tokary złożyli pod tablicą upamiętniającą bohaterów walki za ojczyznę wiązankę kwiatów w imieniu wszystkich delegacji, które każdego roku uczestniczyły w obchodach świąt majowych. Były to delegacje Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tokarach Pierwszych, Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kawęczynie, jak również delegacja Urzędu Gminy w Kawęczynie, Stowarzyszenia GKS „Orzeł” Kawęczyn oraz Koła Miłośników Tradycji i Dziejów Regionu działającego przy Stowarzyszeniu Kawęczyńskie Towarzystwo Rozwoju.

Następnie odprawiono mszę świętą w intencji ojczyzny.

Skromnie święto Biało-Czerwonej
Święto Patrona w „Czwórce” inne niż zawsze

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - WIrusek w sobota, 02 maja 2020 20:07

Ja pierniczę... jakiej pandemii , puknijcie się w głowię, wyłączcie telewizory, włączcie myślenie, nie ma żadnej pandemii... nie ma nawet epidemii.

Ja pierniczę... jakiej pandemii , puknijcie się w głowię, wyłączcie telewizory, włączcie myślenie, nie ma żadnej pandemii... nie ma nawet epidemii.
Gość
poniedziałek, 06 lutego 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.