Kawęczyn: W gminie jest bezpiecznie. Liczba przestępstw maleje

komendant Komisariatu Policji w Dobrej, Zenon Wieczorek

Kawęczyn jest bezpieczną gminą - tak wynika ze sprawozdań przedstawionych zarówno przez policję jak i straż pożarną podczas sesji rady gminy. Problemem są jednak wypadku drogowe.

Gmina Kawęczyn podlega - wspólnie z terenem gmin Dobra i Przykona pod rejon Komisariatu Policji w Dobrej. Na całym tym obszarze policja od 2016 roku notuje systematyczny spadek liczby popełnianych przestępstw, w roku 2017 były to 124 zdarzenia, a w roku 2018 - 78 zdarzeń Sprawozdanie dotyczące stanu bezpieczeństwa na terenie gminy Kawęczyn zaprezentował komendant Komisariatu Policji w Dobrej, Zenon Wieczorek.

- Jeżeli chodzi o samą gminę Kawęczyn, to uważam, że jest bardzo bezpiecznie, bo wystąpiła jedna kradzież, jedna kradzież z włamaniem i jedno uszkodzenie mienia - mówił komendant.

Jedynym niepokojącym zjawiskiem są wypadki drogowe. W ubiegłym roku miały miejsce dwa poważne wypadki, w tym jeden ze skutkiem śmiertelnym (w miejscowości Żdżary), a także 27 kolizji - jest to najmniejsza liczba spośród wszystkich gmin. Do największej liczby zdarzeń drogowych dochodzi w Ciemieniu.

- Jeżeli analizujemy te kolizje to ciężko dopatrzeć się przyczyny. Jest ograniczenie do 70 km/h, droga jest prosta, jest tylko jeden łuk - wyjaśniał Zenon Wieczorek.

Stan bezpieczeństwa pożarowego natomiast referował zebranym Grzegorz Dzikowski. W ubiegłym roku najwięcej razy do akcji wyjeżdżali strażacy z OSP Kawęczyn, która włączona jest (tak jak jednostka w Kowalach Pańskich) do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Druhowie z Kawęczyna 27 razy wyjeżdżali do pożarów i 23 razy do miejscowych zagrożeń. Najliczniejszą jednostką jest natomiast OSP w Kowalach Pańskich, która liczy 52 członków. Druhowie każdego roku włączają się do „Akcji Posesja” przeprowadzanej wspólnie z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Turku oraz Komisariatem Policji w Dobrej oraz organizują zawody sportowo-pożarnicze.

Zabawa z ogniem, czyli „Piroman” w Browarze
Tuliszków: Mandaty, korki i brak objazdów. Utrudni...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 03 lipca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.