Kawęczyn: W nowym roku wyższe opłaty za śmieci

Gmina Kawęczyn

W nowym roku mieszkańców gminy Kawęczyn czekają wyższe opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Uchwała podjęta w poniedziałek (29 listopada) obowiązywać będzie od 1 tycznia 2022 r.

Zgodnie z nowymi zapisami stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi zbieranymi i odbieranymi w sposób selektywny wynosi 23,00 zł miesięcznie od jednego mieszkańca. Jeżeli właściciel nieruchomości nie będzie wypełniać obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny stawka opłaty podwyższonej wyniesie dwukrotność tej kwoty 46,00 zł miesięcznie od mieszkańca. Ustalono również zwolnienie z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w wysokości 2,00 zł miesięcznie na mieszkańca dla właścicieli nieruchomości zabudowanymi budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi kompostującymi bioodpady stanowiące odpady w przydomowym kompostowniku.

W uzasadnieniu podkreślono, że szacowane wpływy z tytułu opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi wyniosą 1 017 360 zł, przy kosztach przewidywanych na poziomie 1 113 638 zł.

Pełen niespodzianek wieczór dla Lecha Lamenta
Władysławów: Rada uchwaliła nowe wynagrodzenie dla...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 17 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.