Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Kawęczyn: W Tokarach i Kowalach pańskich świętowano rocznicę odzyskania niepodległości

Kawęczyn

Samorządowcy, druhowie z jednostek OSP, uczniowie, nauczyciele i mieszkańcy gminy Kawęczyn tradycyjnie już uczcili odzyskanie przez Polskę Niepodległości biorąc udział w uroczystościach patriotycznych zorganizowanych w Tokarach i Kowalach Pańskich.

Miejscem zbiórki uczestników uroczystości w Tokarach tradycyjnie już był Skwer 650-lecia. Stamtąd przy dźwiękach orkiestry dętej wyruszył pochód złożony z przedstawicieli samorządów, oraz delegacji instytucji oraz organizacji z gminy Kawęczyn i mieszkańców. Przy pamiątkowym obelisku znajdującym się obok kościoła parafialnego pw.św. Andrzeja Apostoła złożono wiązanki kwiatów, a następnie w murach świątyni wszyscy wzięli udział we mszy świętej odprawianej w intencji ojczyzny.

W samo południe mieszkańcy gminy Kawęczyn odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego, włączając się tym samym w ogólnopolską akcję „Niepodległa do Hymnu”. Kwiaty pod pamiątkową tablicą złożono także w Kowalach Pańskich, gdzie wcześniej również odprawiono mszę świętą.
Wyjątkowa uroczystość w rocznicę odzyskania przez ...
Już w poniedziałek! Cyrk Zalewski wystąpi w Turku!

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 18 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.