Kawęczyn: Wesołe święto pieczonego ziemniaka na patriotyczną nutę

Dzień Ziemniaka Młodzianów

Już po raz szósty w Środowiskowym Domu Samopomocy w Młodzianowie (gmina Kawęczyn) zorganizowano Święto Pieczonego Ziemniaka. Tegoroczna edycja jednak była wyjątkowa, bo wiązała się z 100. rocznicą odzyskania niepodległości.

Na piknik zaproszono wielu gości m.in. Kierowników MOPS-ów i GOPS-ów z sąsiadujących gmin oraz przedstawicieli władz gminy, pracowników i uczestników ŚDS-ów powiatu tureckiego. Władze gminy reprezentowali wójt Jan Nowak oraz przewodniczący rady gminy Piotr Gebler. Wśród zaproszonych gości znaleźli się także major Sylwin Donar, szef wydziału rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień w Koninie, przedstawiciel Żandarmerii Wojskowej w Powidzu, a także dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Turku Wioletta Adamiak wraz z młodzieżą z klasy mundurowej. Nad bezpieczeństwem czuwali druhowie z OSP w Milejowie, którzy także udostępnili kuchnię polową. Do Młodzianowa przyjechała także reprezentacja ŚDS w Liskowie wraz z dyrektor placówki - Anną Musiałowską. - To już szósty raz mamy przyjemność wspólnie spędzać czas, kiedy tak naprawdę nie ziemniak jest głównym bohaterem dzisiejszego spotkania. Bo najważniejszymi postaciami tej uroczystości jesteśmy my wszyscy - mówiła dyrektor Michalska witając wszystkich uczestników. Wójt Jan Nowak dokonał oficjalnego otwarcia imprezy, a w powietrze wzbiły się biało-czerwone kwiaty. Z okazji przypadającej rocznicy tegoroczne święto wzbogacono o patriotyczne akcenty. Na rozgrzewkę uczestnicy mogli zatem podziwiać pokaz walki w wykonaniu młodych judoków, na co dzień trenujących pod okiem Marka Kujawy. Na specjalnym stoisku Żandarmerii Wojskowej w Powidzu zaprezentowano także sprzęt wojskowy. Swoje ekspozycje przygotowały także Wojska Obrony Terytorialnej Nie byłoby dobrej zabawy bez integrującej muzyki, więc organizatorzy zadbali także o to. Za sprawą występów pod hasłem „Kołobrzeg w Młodzianowie” można było poczuć się jak na Festiwalu Piosenki Żołnierskiej odbywającym się niegdyś w nadmorskim kurorcie.

Po takiej dawce wrażeń można było posilić się przy stołach zastawionych potrawami nie tylko z ziemniaków. W przygotowanie smakołyków - pysznych ciast, sałatek i wojskowej grochówki zaangażowani byli pracownicy i podopieczni nie tylko z Młodzianowa, ale też pozostałych ośrodków, które gościły na pikniku. Na zakończenie rozpalono ognisko, a wspólnym śpiewom nie było końca.

Uniejów: Dramat zamiast zabawy w parku linowym
Kawęczyn: Sukcesy młodych drużyn na arenie ogólnop...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 03 lipca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.