Kawęczyn: Więcej na diety dla sołtysów

Kawęczyn

Radni z gminy Kawęczyn podczas poniedziałkowej (29 listopada) zdecydowali o wysokości diet, jakie otrzymują sołtysi z poszczególnych miejscowości. Decyzja zapadła bez dyskusji i jednogłośnie.

Sołtysi otrzymują diety w szczególności za udział w pracach i sesjach rady gminy, a także za doręczenie nakazów podatkowych, kurend, obwieszczeń, informacji, ogłoszeń, zwoływanie i organizowanie zebrań wiejskich, kierowanie bieżącymi sprawami sołectwa i reprezentowanie go na zewnątrz, przedkładanie zebraniu wiejskiemu sprawozdań z realizacji uchwał przez ten organ podjętych, prowadzenie gospodarki finansowej sołectwa, nadzór nad realizacją zadań w ramach funduszu sołeckiego oraz organizowanie współdziałania organów sołectwa z Radą Gminy oraz radnymi wybieranymi w okręgach wyborczych utworzonych na terenie sołectwa, współdziałanie z organizacjami samorządowymi, zawodowymi i społecznymi działającymi na terenie sołectwa i reprezentowanie sołectwa wobec Rady Gminy i Wójta Gminy w tym zgłaszanie wniosków i postulatów wsi w imieniu mieszkańców sołectwa.

Miesięczne diety mają rekompensować zaangażowanie przewodniczącemu organu wykonawczego jednostki pomocniczej w realizację zadań samorządu.

Po zapoznaniu się z projektem uchwały przygotowanym na sesję radni zdecydował, że diety po zmianach wynosić będą:

a) 300,00 zł dla sołectw: Leśnictwo, Marcinów, Marianów – Kolonia, Młodzianów, Nowy Świat, Siedliska, Skarżyn, Stanisława;
b) 350,00 zł dla sołectw: Ciemień, Chocim, Dzierzbotki, Dziewiątka, Kowale Pańskie, Marcjanów, Marianów, Wojciechów;
c) 400,00 zł dla sołectw: Będziechów, Głuchów, Kawęczyn, Kowale Pańskie - Kolonia, Milejów, Tokary Pierwsze, Żdżary.

Uchwałę podjęto jednogłośnie, jednak sołtysi będący radnymi nie brali udziału w głosowaniu.

Gm.Turek: OSP w Kaczkach Średnich wspiera ochronę ...
Mistrzostwa Europy w Czarnogórskiej Budvie

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 04 czerwca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.