Kawęczyn: Wielkopolska nie ma przed nimi tajemnic

Obraz45

Uczniowie ze szkół podstawowych z całego powiatu tureckiego zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi naszego regionu podczas XXIV edycji Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Najlepsi awansują do etapu wojewódzkiego.

Celem konkursu od lat jest niezmiennie przybliżenie uczniom szkół podstawowych dziedzictwa kulturowego Wielkopolski, jej historii, flory, fauny, tradycji, gwary i kultury regionalnej, a poprzez to kształtowanie poczucia własnej tożsamości oraz związku z regionem. Każdego roku konkurs przyciąga wielu uczestników, którzy udowadniają, że o Wielkopolsce wiedzą bardzo dużo.

W Kawęczynie uczniowie zmierzyli się z testem, każdy otrzymał swój indywidualny kod, a wyniki zamieszczone bedą na specjalnej platformie w internecie. Pytania dotyczyły m.in. tego jakie jezioro można podziwiać z Mysiej Wieży czy jaką funkcję pełni pasieka. Uczestnicy musieli wykazać się także znajomością obiektów znajdujących się na Szlaku Piastowskim.

Dla każdego przygotowano upominki i pamiątkowy dyplom. Najlepsi wezmą natomiast udział w etapie rejonowym, który stanie się przepustką do finału wojewódzkiego.

Dobra: Umowa na budowę drogi gminnej Długa Wieś - ...
Łączność, strzelectwo i żeglarstwo czyli Liga Obro...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 04 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.