Kawęczyn: Wójt i radni oficjalnie rozpoczęli kadencję. Piotr Gebler ponownie przewodniczącym rady

I Sesja Rady Gminy Kawęczyn

Nowo wybrani samorządowcy z gminy Kawęczyn spotkali się na pierwszej w tej kadencji sesji rady gminy. Zapadły pierwsze decyzje - dotyczące przewodniczących rady oraz składu komisji stałych.

Otwarcie obrad powierzono najstarszemu wiekiem radnemu - Sylwestrowi Przyłęckiemu. Po powitaniu zaproszonych gości przystąpiono do wręczenia zaświadczeń o wyborze na radnego. Radni złożyli także ślubowanie, deklarując wierność Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, oraz godne, rzetelne i uczciwe sprawowanie obowiązków, mając na względzie dobro gminy i jej mieszkańców. Zaświadczenie o wyborze z rąk przewodniczącej Gminnej Komisji Wyborczej w Kawęczynie otrzymał również wójt Jan Nowak.
 
- Panie Wójcie, w imieniu radnych gminy Kawęczyn gratuluję wyboru oraz życzę dużo osiągnięć, pomyślności i dobrej współpracy z radą - gratulował wójtowi Sylwester Przyłęcki tuż po złożeniu przez Jana Nowaka ślubowania.

Głównym zadaniem radnych podczas pierwszej sesji był wybór przewodniczącego rady oraz jego zastępców, a także ustalenie składu komisji stałych rady. W tym celu powołano komisję skrutacyjną, w której znaleźli się Beata Goślinska, Józef Iwaniak oraz Ryszard Jaśkiewicz. Na przewodniczącego rady gminy zgłoszno kandydaturę Piotra Geblera, który pełnił tę funkcję także w VI i VII kadencji oraz Adriana Kwinciaka. Radni w tajnym głosowaniu zdecydowali, że przewodniczącym ponownie będzie Piotr Gebler. Na jego kandydaturę oddano osiem głosów. Wiceprzewodniczącymi rady wybrano natomiast Grzegorza Dzikowskiego i Sylwestra Kasprzaka.

Malanów: „Wiem o tym, że moje zadanie jest trudne…...
Nadszedł czarny weekend w Yasumi!

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 14 kwiecień 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.