Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Kawęczyn: Wspaniały jubileusz Marianny Walis z Będziechowa

Marianna Walis

Marianna Walis, mieszkanka Będziechowa w gminie Kawęczyn w sobotę, 21 grudnia skończy 100 lat. W przeddzień wyjątkowego jubileuszu panią Mariannę odwiedzili wyjątkowi goście.

Mieszkanka niewielkiego Będziechowa urodziła się 21 grudnia 1919 roku w Psarach, w gminie Babiak. Jej życie nie było łatwe - podczas wojny została zesłana na przymusowe prace do Niemiec. Tam też poznała swojego męża i zawarła związek małżeński. Do Będziechowa przeprowadziła się w 1957 r. i przez całe życie prowadziła wraz z nieżyjącym już mężem gospodarstwo rolne. Pani Marianna doczekała się czworga dzieci, dziesięciorga wnuków, 15 prawnuków, jednego praprawnuka, a drugi praprawnuczek pojawi się na świecie w przyszłym roku.

Z okazji urodzin jubilatkę odwiedził wójt gminy Kawęczyn Jan Nowak, który w imieniu samorządu złożył najserdeczniejsze życzenia. Do ciepłych słów przyłączyła się również Teresa Kęska, kierownik USC w Kawęczynie, a także przewodniczący rady gminy Piotr Gebler, wiceprzewodniczący i jednocześnie mieszkaniec Będziechowa Grzegorz Dzikowski oraz przedstawiciele KRUS.

Magiczny czas oczekiwania w I Liceum Ogólnokształc...
Malanów: Hodowcy koni podzielili się opłatkiem

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 13 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.