Kawęczyn: Zabezpieczyli pieniądze na wsparcie powiatu. Czy to blokowanie pieniędzy?

Łukasz Mila

W przyszłorocznym budżecie gminy Kawęczyn zabezpieczono kwotę 70 tys. zł na wsparcie inwestycji drogowych prowadzonych przez powiat turecki. Radny Łukasz Mila pytał jednak, czy nie lepiej tę kwotę przeznaczyć na gminne drogi, bo współpraca z powiatem nie układa się w tej kwestii najlepiej.

- Czy jest szansa że w tej kadencji w ogóle zostanie coś zrobione. Czy ta dotacja nie jest blokowaniem pieniędzy? Czy nie należy tych środków przeznaczyć na drogi lokalne? - o te kwestie pytał radny Łukasz Mila podczas dyskusji nad przyszłorocznym budżetem gminy Kawęczyn, w którym zabezpieczono 70 tys. na inwestycje drogowe prowadzone przez powiat. Głos w tej sprawie zabrał wójt gmin Kawęczyn.

- Nie otrzymaliśmy informacji jakie będę planowane inwestycje. Stąd wpisaliśmy taką kwotę niewysoką, w razie, gdyby taka informacja dotarła na początku roku. Do momentu był składany projekt nie było odpowiedzi. Zapisano kwotę dyżurną. Myślę że musimy się spotkać na wspólnym posiedzeniu komisji i od rozmowy zacząć to dzieło. Środki nie są zamrożone, bo zawsze możemy je zmienić - wyjaśniał wójt Jan Nowak.

Na sesji nie byli obecni radni powiatowi, a szkoda, bo być może - jak zauważył wójt Nowak - mogliby oni udzielić bardziej szczegółowych wyjaśnień.
Władysławów: Kolędowanie prosto z serca z Katarzyn...
Gm.Turek: Podsumowania, nadzieje i podziękowania p...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 08 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.