Kawęczyn: Żdżary pięknieją – jest miejsce do rekreacji, plac zabaw, będzie siłownia

Żdżary otwarcie

W sobotę, 25 sierpnia mieszkańcy Żdżar (gmina Kawęczyn) wspólnie świętowali oddanie do użytku placu rekreacyjnego i nowego placu zabaw w swojej miejscowości. I nie przeszkodził im w tym nawet chłodny, deszczowy wieczór.

Z roku na rok dzięki środkom z funduszu sołeckiego i umiejętnemu pozyskiwaniu pieniędzy z projektów zewnętrznych miejscowości gminy Kawęczyn pięknieją. Zgodnie podkreślali to podczas sobotniej uroczystości przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Wspomnieć trzeba bowiem, że nowy plac zabaw to efekt projektu pod nazwą „W Żdżarach dobry pomysł mamy – plac zabaw urządzamy”. Na ten cel sołectwo pozyskało dotację z samorządu województwa w wysokości 26,4 tys. zł. Wkład z budżetu gminy wyniósł 10 tys. zł, a z funduszu sołeckiego przeznaczono cztery tysiące. Także mieszkańcy chętnie przyłączyli się do wykonywanych prac.
Dzięki temu wszyscy mogli w sobotni wieczór spotkać się pod piękną wiatą, na urządzonym i wyposażonym m.in. w miejsce na ognisko placu rekreacyjnym. Zebranych powitał sołtys Żdżar Ryszard Jaśkiewicz, który w skrócie przypomniał historię starań o zdobycie środków na inwestycje, dzięki którym Żdżary pięknieją z każdym rokiem. Słów pochwały nie szczędzili też zaproszeni goście, wśród których znalazł się także senator Ireneusz Niewiarowski, który chwalił sposób, w jaki w gminie Kawęczyn realizowany jest fundusz sołecki. Specjalne podziękowania dla sołtysa wręczył także wójt Jan Nowak. Słowa uznania, ale też upominki przekazane m.in. przez urząd marszałkowski, trafiły również do pań z Koła Gospodyń Wiejskich.

Mimo kapryśnej pogody sobotni wieczór upłynął w miłej atmosferze. Dorośli biesiadowali na świeżym powietrzu, a dla najmłodszych zorganizowano gry i zabawy.
Wideo: Rolnicy świętowali zakończenie żniw w Kolni...
Za plon i trud – rolnicy z Turku i gminy Turek świ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
niedziela, 18 sierpień 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.