Wideo: Żłobek w Kawęczynie gotowy na przyjęcie dzieci

Żłobek Kawęczyn

Żłobek gminny w Kawęczynie już na początku stycznia przyjmie w swoje progi pierwsze dzieci. Dni otwarte były okazją do zapoznania się z ofertą placówki, a także rozmów z dyrektorem oraz kadrą, która zajmować się będzie maluchami na co dzień.

Do dyspozycji pociech oddane zostaną między innymi dwie duże sale, sypialnia oraz wózkarnia i szatnia. Obiekt przeznaczony będzie dla 35 dzieci. Wszystko zaplanowane zostało z myślą o potrzebach najmłodszych i ich rodziców. Decyzja dotycząca położenia żłobka w pobliżu Szkoły Podstawowej w Kawęczynie uwarunkowana była troską włodarzy o kompleksowość świadczonych w tym obszarze usług. Ponadto wydzielono pomieszczenia ogólnodostępne oraz dla kadry, która zostanie zatrudniona w żłobku. Sale dostosowane są do potrzeb wszystkich dzieci oraz pozbawione barier architektonicznych, zapewniając tym samym pełen dostęp osobom z niepełnosprawnościami..Dla mniejszych i nieco starszych dzieci przygotowano różnorodne zajęcia – angielski, sesnorykę, bajkoterapię, muzykoterapię, a także zajęcia konstrukcyjne, plastyczne czy kulinarne.

Placówka rozpocznie swoje funkcjonowanie 4 stycznia i czynna będzie od godziny 6:30 do 16:30. Dzieci będą podzielone na dwie grupy dostosowane do wieku to jest maluszki i starszaki . W ramach projektu przez 21 miesięcy funkcjonowania żłobka rodzice ponosić będą koszty w wysokości 135 zł miesięcznie. Maluchami opiekować się będzie osiem pań – po cztery na jedną grupę. Dyrektorem żłobka jest Katarzyna Paruszewska.

Na realizację projektu gmina pozyskała dofinansowanie w ramach modułu 1 Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH+” 2020 z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w wysokości 875 000,00 zł. Jego całkowita wartość to ponad 3 408 934,07 zł. Cel to przede wszystkim zwiększenie dostępności terytorialnej i finansowej miejsc opieki w żłobkach dla wszystkich dzieci, w tym niepełnosprawnych oraz wymagających szczególnej opieki, a także podwyższenie standardów opieki i wsparcie ich rodziców poprzez wzrost dostępności miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat trzech na terenie gminy Kawęczyn.

Wideo: Sprawca podpalenia samochodu poszukiwany
Już w niedziele wielki finał „Szansy na Sukces”. C...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 03 lipca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.