Kawęczyn: Zmiany w budżecie i tworzenie strefy inwestycyjnej

Sesja Rady Gminy Kawęczyn

Radni gminy Kawęczyn przystąpili do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w miejscowości Marianów-Kolonia, gdzie powstać ma strefa inwestycyjna. Uczczono też pamięć zmarłej sekretarz gminy.

Sesja rady gminy Kawęczyn rozpoczęła się minutą ciszy. W ten sposób uczczono pamięć zmarłej w ubiegłym tygodniu wieloletniej sekretarz gminy. Bożena Macudzińska z Urzędem Gminy w Kawęczynie związana była zawodowo od 1991 roku. Swoją pracę rozpoczęła od stanowiska sekretarki wójta. W 2008 roku objęła funkcję zastępcy kierownika Urzędu Stanu Cywilnego, a w roku 2014 została sekretarzem gminy. Dodatkowo w latach 2006-2011 była sekretarzem i skarbnikiem ZG ZOSP RP w Kawęczynie.

W dalszej części sesji radni zdecydowali m.in. o zmianach w uchwale budżetowej, wynikających m.in. ze zmian w planach wydatków poszczególnych sołectw. W budżecie gminy, na skutek rozliczenia inwestycji polegającej na termomodernizacji budynków użyteczności publicznej oraz umowy w ramach Funduszu Gruntów Rolnych przychody wzrosły o ponad 1,2 mln zł.

Środki postanowiono rozdysponować na zadania takie jak m.in. przebudowa ogrodzenia w obrębie szkoły w Kawęczynie, sporządzenie dokumentacji na potrzeby przyszłych inwestycji, ogrodzenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Młodzianowie oraz Świetlicy Wiejskiej, przebudowę pomieszczeń na parterze budynku Urzędu Gminy, wydawnictwa monograficzne i działania promocyjne, a także budowę dróg w Ciemieniu (700 m) i Młodzianowie (800 m). Istotnym punktem było również podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia „Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w miejscowości Marianów-Kolonia – Strefa inwestycyjna”. Jest to teren o powierzchni 8 ha, położony przy drodze krajowej.

Celem przyjętej uchwały jest zmiana jego przeznaczenia tak, aby mogły tam powstać obszary stanowiące strefę inwestycyjną. W przyszłości będą tam mogły powstać np. hale magazynowe czy produkcyjne. Szczegółowy sposób zagospodarowania tego terenu będzie dopiero opracowywany, a cały proces potrwać ma około półtora roku.

Kawęczyn: Na asfalt w Głuchowie jeszcze poczekają
Mamy nazwiska wszystkich kandydatów do Brukseli

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 04 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.