Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Kawęczyn: Zmiany w dietach radnych i wynagrodzeniu wójta

Kawęczyn

Radni z gminy Kawęczyn podczas piątkowej (17 grudnia) sesji jednogłośnie przyjęli uchwały dotyczące zarówno wysokości wynagrodzenia wójta, jak i ustalające nowe diety dla członków rady.

Na początku listopada weszła w życie nowelizacja ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe oraz niektórych innych ustaw, zgodnie z którą marszałkowie, prezydenci miast, starostowie, burmistrzowie i wójtowie mają prawo do większego wynagrodzenia. Decydują o tym radni, którzy również zyskali możliwość podnoszenia sobie diet. Z tego przywileju chętnie korzystają samorządowcy z powiatu tureckiego.

Podczas piątkowej sesji rady gminy Kawęczyn jednogłośnie przyjęto uchwałę określającą, że za udział w pracach rady ustala się miesięczną dietę w postaci ryczałtu:

a) Przewodniczącemu rady gminy w wysokości 50 diet ustalonych na zasadach stosowanych jak przy podróżach służbowych na terenie kraju, jednak w wysokości nie większej niż maksymalny limit określony w odrębnych przepisach;
b) Wiceprzewodniczącym rady gminy w wysokości 40 diet ustalonych na zasadach stosowanych jak przy podróżach służbowych na terenie kraju, jednak w wysokości nie większej niż maksymalny limit określony w odrębnych przepisach;
c) Przewodniczącym komisji stałych w wysokości 34 diet ustalonych na zasadach stosowanych jak przy podróżach służbowych na terenie kraju, jednak w wysokości nie większej niż maksymalny limit określony w odrębnych przepisach;
d) Zastępcom przewodniczących komisji stałych w wysokości 29 diet ustalonych na zasadach stosowanych jak przy podróżach służbowych na terenie kraju, jednak w wysokości nie większej niż maksymalny limit określony w odrębnych przepisach.
e) pozostałym radnym w wysokości 25 diet ustalonych na zasadach stosowanych jak przy podróżach służbowych na terenie kraju, jednak w wysokości nie większej niż maksymalny limit określony w odrębnych przepisach.

Nowe przepisy umożliwiły również wzrost wynagrodzenia dla wójta gminy Kawęczyn. Decyzją radnych jednomyślnie uchwalono następujące miesięczne wynagrodzenie:
wynagrodzenie zasadnicze w kwocie 8.712,50 zł;
dodatek funkcyjny w kwocie 2.677,50 zł;
dodatek specjalny w wysokości 30 % miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego i 
dodatku funkcyjnego, tj. w kwocie 3.417,00 zł;
dodatek za wieloletnią pracę zgodnie z właściwymi przepisami.

Mikołaje na quadach z niespodziankami dla najmłods...
Magia świąt zawitała do miasta. Tysiące światełek ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 21 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.