Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Kino, amfiteatr czy plenerowe imprezy - na co mieszkańcy Tuliszkowa wydadzą 213 tys. zł?

Propozycje do tuliszkowskiego budżetu
Do pierwszego września mieszkańcy Tuliszkowa mogli zgłaszać swoje propozycje do jedynego w powiecie tureckim budżetu obywatelskiego. O realizację ubiegać się będzie łącznie pięć projektów, a wyniki poznamy jeszcze w tym miesiącu. 
 
 
 
Najtańszy z projektów zgłoszonych do Tuliszkowskiego Budżetu Obywatelskiego opiewa na 10,5 tys. zł. Najdroższy natomiast w pełni wykorzystuje przewidzianą kwotę 213 tys. zł. Dwa najmniejsze zadania to organizacja plenerowych wydarzeń wędkarskich pod hasłem „ Ale wkoło jest wesoło!” (10,5 tys. zł) i „Tuliszkowskie kino pod chmurką”, gdzie poza pokazami filmów można będzie organizować strefy kibica (52,5 tys. zł).
 
Wśród projektów, których wartość przekracza 100 tys. zł znalazła się budowa automatycznego systemu nawadniania płyty boiska stadionu w Tuliszkowie (150 tys. zł). Jest to niezbędne do rozwoju i utrzymania trawy boiskowej. Pozwoli to zapewnić zawodnikom dobre warunki do uprawiania sportu. Mieszkańcy będą mogli także zagłosować na modernizację amfiteatru i aranżację terenu sąsiadującego na cele kultury otwartej (213 tys. zł). Głównym celem jest w tym przypadku przywrócenie obiektowi dawnej świetności, rozbudowa zaplecza dla aktorów oraz publiczności, a w efekcie aktywizacja społeczności lokalnej. Piąty projekt to natomiast stworzenie sensorycznego placu zabaw dla dzieci i młodzieży, zapewniając tym samym przestrzeń do zabawy i rozwoju. Wartość tego projektu to 211 tys. zł.
 
Głosy będzie można oddać swój głos w dniach 18.09- 20.09.2023. 
Podziękowania
Przystań w trudnej sytuacji. Potrzebne wsparcie
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 19 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.