Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Klasyki w ruch, czyli V Rajd Pojazdów Zabytkowych

V Rajd Pojazdów Zabytkowych
W sobotę, 9 lipca na drogi powiatu tureckiego znów wyruszyły motoryzacyjne perełki. Wszystko za sprawą organizowanego już po raz piąty Rajdu Pojazdów Zabytkowych. 
 
 
Miłośnicy klasycznych pojazdów spotkali się już w piątek (8 lipca) na terenie Wigwamu Russocice. Był czas na integrację i rozmowy przy ognisku przed wyjazdem na szlak. W sobotni ranek wszyscy udali się do Turku. Tam przy budynku magistratu kierowcy i pasażerowie pozostawili swoje auta oraz motocykle i pieszo rozpoczęli zdobywanie kolejnych punktów kontrolnych. Swoją tematyką rajd obejmował historię miasta. Uczestnicy z mapą w ręku poruszali się według wyznaczonych miejsc takich jak m.in. budynek dawnej synagogi. 
 
Po powrocie na parking przy Urzędzie Miejskim wręczono tradycyjnie już nagrody dla najbardziej urokliwych aut. Zwycięzców wskazywali włodarze powiatu tureckiego, miasta Turek oraz gminy Turek. Puchar od starosty powiatu tureckiego Dariusza Kałużnego i radnej powiatowej Iwony Kalinowskiej-Dymbińskiej otrzymał Volkswagen Camper z 1971 roku w pięknym wiśniowym kolorze. Burmistrz Romuald Antosik na swojego zwycięzcę wytypował motocykl SHL, którego kierowca również zadbał o odpowiednią stylizację dla siebie, a w imieniu wójta Karola Mikołajczyka do nagrody wytypowano strażackie poloneza Borewicza.
 
Organizatorem rajdu był Automobil Klub Turek we współpracy ze Związkiem Harcerstwa Polskiego oraz samorządami powiatu, miasta i gminy Turek.
 
Fot. M.Jac.
Gm. Turek: Śmigłowiec ratunkowy wezwany do użądlon...
Brudzew: Wóz strażacki w OSP Chrząblice oficjalnie...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 25 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.