Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Dobra: Kolejna Integracyjna Impreza na Orientację „Tur-Ino” za nami

Turlno

Za nami pełna przygód Integracyjna Impreza na Orientację „Tur-Ino”. Pogoda jak zawsze jak na zamówienie, a i frekwencja wyjątkowo duża. Tradycyjnie organizatorzy przygotowali specjalnie na ten dzień masę niespodzianek, a każdy do domu wrócił z wielkim uśmiechem na twarzy.

Dzisiaj, tj. 14 maja odbyła się kolejna już integracyjna impreza na orientacje „Tur-Ino”. Tym razem miała ona miejsce w gminie Dobra.

Zawodnicy zebrali się o godzinie 10.00 na parkingu leśnym przy drodze Dobra- Piekary. Po rejestracji odbyło się szkolenie, po którym nastąpiło przekazanie map i numerów sportowych.

Uczestnicy wydarzenia mieli za zadanie odnaleźć i potwierdzić 14 punktów kontrolnych o ustalonej wartości punktowej. Trasę można było przemierzać tylko pieszo, odnajdując punkty w dowolnej kolejności. Do odnajdywania punktów można było posługiwać się przekazaną mapą oraz kompasem.

Zawodnicy podzieleni zostali na trzy kategorie- drużyny szkolne, drużyny rodzinne oraz pozostałe drużyny „śmiali na trasie”.

Czynny udział w imprezie wzięli strażacy z Państwowej Straży Pożarnej, którzy przedstawiali chętnym na czym polega udzielenie pierwszej pomocy. Również funkcjonariusze policji z chęcią opowiadali na czym polega ich praca.

Zakończenie rajdu odbyło się około godziny 16.00.

Organizatorami wydarzenia byli Oddział PTTK w Turku, Gmina Dobra, Nadleśnictwo Turek, Państwowa Straż Pożarna w Turku oraz Komenda Powiatowa Policji w Turku.
 
Malanów: Puchar Wielkopolski Shinkyokushinkai Kara...
Dramat w Tuliszkowie. Dwóch martwych mężczyzn znal...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 14 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.