Kolejne pieniądze na tomograf i respiratory. Tym razem od miasta

Urząd Miasta w Turku

Turkowski radni podczas korespondencyjnego głosowania podjęli decyzję o przekazaniu powiatowi pomocy finansowej na zakup respiratorów stacjonarno-transportowych dla potrzeb Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Turku, a także na zakup tomografu komputerowego wraz z adaptacją pomieszczeń na pracownię tomografii komputerowej.

Na zakup respiratorów dla SP ZOZ w Turku w formie dotacji celowej trafi od miasta kwota pięciu tysięcy złotych. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu oraz fakt, że Turkowski szpital został wyznaczony do zabezpieczenia transportu sanitarnego na potrzeby osób zarażonych lub podejrzanych zarażeniem koronawirusem SARS-CoV-2 planowane jest dofinansowanie zakupu dwóch respiratorów stacjonarno - transportowych dla potrzeb lecznicy. Całkowita szacunkowa wartość zakupu wynosi 71.300,00 zł brutto. Jak podkreślono w uzasadnieniu do uchwały rady miejskiej, zakup respiratora w SP ZOZ w Turku znacząco wpłynie na poprawę i poczucie bezpieczeństwa medycznego mieszkańców miasta i stworzy warunki do prowadzenia prawidłowej diagnostyki. Dotacja z miejskiego budżetu zostanie przeznaczona na zakup respiratora, realizowany w planowanym terminie do 30 czerwca tego roku. Za przekazaniem tych środków opowiedzieli się wszyscy radni biorący udział w głosowaniu korespondencyjnym.

Radni, przy jednym wstrzymującym się głosie zdecydowali także o przekazaniu dotacji w wysokości 100 000 zł z przeznaczeniem na dofinansowanie realizacji zadania: „Zakup tomografu komputerowego wraz z adaptacją pomieszczeń na pracownię tomografii komputerowej dla potrzeb Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Turku”. Całkowita szacunkowa wartość inwestycji wynosi 2.775.425,00 zł brutto. Powiat złożył wniosek o możliwość dofinansowania zadania w formie dotacji celowej z budżetu państwa oraz zwrócił się z wnioskiem o wsparcie finansowe realizowanego zadania poprzez udzielenie z budżetu miasta pomocy finansowej dla powiatu. Swoje wsparcie zadeklarowały również inne samorządy z powiatu tureckiego.

Prokuratura zbada „wykreślenie przekreślenia”. Czy...
Siedmiu kierowców straciło prawo jazdy za przekroc...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 20 październik 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.