Kolejne pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych dla powiatu tureckiego

Droga

Wojewoda Łukasz Mikołajczyk przedstawił listę zadań, które otrzymają wsparcie w Wielkopolsce. Będą to łącznie 152 zadania, w tym 41 powiatowych i 111 gminnych. Na liście nie zabrakło samorządów z powiatu tureckiego. Rządowe środki pomogą wyremontować i zbudować drogi w takich gminach jak Malanów, Przykona i Władysławów.

Wojewoda opublikował dziś (16 kwietnia br.) listę inwestycji, które otrzymają rządowe wsparcie w 2020 roku. W ramach Funduszu Dróg Samorządowych w Wielkopolsce zostanie wybudowanych i przebudowanych 96 km dróg powiatowych, i 88 km gminnych. W tym roku na inwestycje drogowe zostanie przeznaczona kwota 231,7 mln zł. Poziom dofinansowania z FDS dla zadań powiatowych i gminnych jest uzależniony od wysokości dochodów jednostek samorządu terytorialnego: im niższy dochód własny, tym większa wartość dofinansowania, przy czym maksymalne dofinansowanie może wynieść do 80 proc. kosztów realizacji zadania.

Część tych środków trafi do samorządów z powiatu tureckiego. Na liście podstawowej znalazły się inwestycje na drogach powiatowych, takie jak przebudowa drogi powiatowej Genowefa - Władysławów-Turek - poprawa bezpieczeństwa pieszych w miejscowości Władysławów. Koszt tej inwestycji to ponad 556 tys. zł, przy czym samorząd otrzyma dofinansowanie wysokości połowy tej kwoty. Za środki z FDS (dofinansowanie na poziomie 60 proc.) zostanie także wykonany chodnik przy drodze powiatowej w miejscowości Przykona. Koszt tej inwestycji szacowany jest na ponad 273 tys. zł. 

- Staraliśmy się objąć zasięgiem dofinansowania większość wielkopolskich powiatów. To zadanie w dużej mierze udało się zrealizować – wskazuje wojewoda Łukasz Mikołajczyk.

Z pomocą rządowych środków będzie można także wykonać dwie inwestycje w gminie Władysławów – budowę drogi dojazdowej Wandów-Władysławów o wartości ponad 565 tys. zł (dofinansowanie na poziomie 70%) oraz przebudowę drogi wewnętrznej na działkach północnych w Kunach (wartość projektu to ponad 1,7 mln zł, a dofinansowanie z FDS to 70%). W zestawieniu znalazła się równie gmina Malanów. Samorząd otrzyma środki na budowę ulicy Wesołej w Malanowie wraz z odwodnieniem. Wartość tego projektu to ponad 619 tys. zł, a dofinansowanie pokryje połowę kosztów.

Na liście rezerwowej znalazły się natomiast takie inwestycje jak przebudowa drogi powiatowej nr 3219P Genowefa-Władysławów-Turek w miejscowości Chylin, przebudowa drogi powiatowej nr 4489P Malanów-Żdżary na odcinku Miłaczew-Skarżyn (II etap), a także budowa ul. Chełmońskiego w Turku i budowa dróg miejscowości Olszówka (gmina Przykona).

Izolacja, identyfikacja i informatyzacja - rząd li...
Przykona: Mieszkanki Gąsina uszyły 700 maseczek

Podobne wpisy

 

Komentarze 5

Gość - Piotrek w piątek, 17 kwiecień 2020 09:55

Droga powiatowa z Małoszyny do Rudy to obecnie dukt leśny.Drogi pożarowe już są w lepszym stanie.

Droga powiatowa z Małoszyny do Rudy to obecnie dukt leśny.Drogi pożarowe już są w lepszym stanie.
Gość - Don w piątek, 17 kwiecień 2020 06:40

Czy ktoś z decydentów o remoncie dróg jechał - przekolebał się na drodze z Dobrej do Piekar ? tam na drodze łata na łacie i dziura w łacie !

Czy ktoś z decydentów o remoncie dróg jechał - przekolebał się na drodze z Dobrej do Piekar ? tam na drodze łata na łacie i dziura w łacie !
Gość - Xxx w czwartek, 16 kwiecień 2020 23:29

A droga na Grabieńcu od strony Słodkowa woła o pomstę do nieba .. nie da się tu normalnie jeździć ..

A droga na Grabieńcu od strony Słodkowa woła o pomstę do nieba .. nie da się tu normalnie jeździć ..
Gość - nihil novi w czwartek, 16 kwiecień 2020 21:55

Ricardo siedzi i pierdzi w stołek, byle dietka wpadł.

Ricardo siedzi i pierdzi w stołek, byle dietka wpadł.:(
Gość - Paweł w czwartek, 16 kwiecień 2020 18:13

Dla wielkopolski 231 milionów? Co za to da się zrobić? Przecież taki był koszt budowy Term Maltańskich (basenu) w Poznaniu i to kilka lat temu.

Dla wielkopolski 231 milionów? Co za to da się zrobić? Przecież taki był koszt budowy Term Maltańskich (basenu) w Poznaniu i to kilka lat temu. :o
Gość
środa, 02 grudzień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.