Kolejne punkty szczepień w Wielkopolsce. Na liście również Turek

Szczepienie

Tydzień po uruchomieniu pierwszego pilotażowego punktu szczepień powszechnych w Krotoszynie, swoją działalność rozpoczną kolejne punkty szczepień powszechnych funkcjonujące w ramach Narodowego Programu Szczepień.

Od najbliższego poniedziałku (26 kwietnia) szczepienia rozpoczną się w Wągrowcu, Grodzisku, Kępnie, Gostyniu, Turku, Kościanie, Garzynie oraz Nowych Skalmierzycach. Nowe miejsca, w których mieszkańcy regionu będą mogli się zaszczepić, utworzone zostały między innymi w domach kultury, halach sportowych czy szkołach. W Turku nowy punkt otwarty zostanie w Zespole Szkół Technicznych w Turku.

Punkty szczepień otrzymują z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych pakiety szczepionek, w których znajdują się igły, strzykawki, czyli niezbędne akcesoria do podania szczepionki. Rząd zabezpiecza funkcjonowanie populacyjnych punktów szczepień w aspekcie logistycznym, zakupu szczepionek i realizacji szczepień. Spośród nowych ośmiu punktów, najwięcej osób zespoły szczepienne będą mogły dziennie zaszczepić w MDK w Wągrowcu (400 osób), hali sportowej w Kępnie (400 osób) oraz w SP ZOZ w Kościanie (400 osób). Wszystkie nowe punkty będą mogły zaszczepić blisko 2440 osób. W Wielkopolsce do tej pory zaszczepiono już 820 877 osób, z czego 204 782 przyjęło drugą dawkę.
Gruntowny remont łazienki - co się z tym wiąże?
Podziękowania dla sołtysa roku Henryka Zagozdy

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 27 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.