Podzielili się najcenniejszym z leków

Zbiorka krwi

Transfuzje krwi i produkty krwiopochodne co roku ratują życie milionom ludzi. Niestety tego bezcennego leku nie da się wyprodukować, jedyna szansa, aby móc go wykorzystywać to krwiodawstwo. Właśnie dlatego w Miejskim Domu Kultury w Turku zorganizowano kolejną już zbiórkę krwi.

W środę, 12 maja wszyscy chętni po raz kolejny mogli podzielić się najcenniejszym z leków. Zbiórkę zorganizowało Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu oraz Zarząd Środowiskowego Klubu HDK – PCK przy parafii św. Barbary. Honorowym patronatem akcję objął burmistrz Turku Romuald Antosik. Warto przypomnieć, że oddawanie krwi jest bezpieczne nawet w czasie pandemii. Dzięki temu potrzebujący pacjenci mają zapewniony dostęp do preparatów, które nierzadko ratują życie i stanowią zabezpieczenie złożonych procedur medycznych oraz chirurgicznych.

Akcja zorganizowana w Miejskim Domu Kultury w Turku była okazją do uhonorowania Zasłużonych Honorowych Dawców Krwi. Odznaki ZHDK otrzymali: Roman Kacprzak, Beata Pietrzak, Marcin Staszak, Emila Marucha i Bartosz Przygoński.


Mieszkańcu Powiatu Tureckiego - zaszczep się pierw...
Rehabilitacja osób po przebytej chorobie COVID-19 ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 30 czerwca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.