Kolejny program stypendialny dla medyków. Wsparcie dla studentów pielęgniarstwa i położnictwa

Powiat Turecki

Po przyjęciu pilotażowego programu stypendiów dla młodych lekarzy radni z powiatu tureckiego pochylili się nad uchwałą dotyczącą podobnego programu, który ma objąć studentów wydziału pielęgniarskiego i położnictwa.

Przypomnijmy, że we wrześniu tego roku rada przyjęła program dotyczący motywacyjnych stypendiów dla dla studentów kształcących się w szkole wyższej na kierunku lekarskim. Szerzej pisaliśmy o tym TUTAJ 

Tym razem propozycja przedstawiona podczas czwartkowej (28 października) sesji rady powiatu dotyczyła studentów pielęgniarstwa i położnictwa.

- Jest to drugi już program stypendialny, który jest ukłonem w kierunku studentów uczelni medycznych. Tym razem studentów wydziału pielęgniarskiego i położnictwa. Po rozmowach z prezydium zarządu z radnymi, z panem starostą uznaliśmy, że jest potrzeba wystosowania kolejnego takiego programu. Pojawiły się również głosy obecnych studentów, że taki program stypendialny byłby potrzebny. Przewidujemy maksymalnie sześcioro stypendystów w tym programie. Średnia, która kwalifikowałaby do stypendium to jest 3,75 za poprzedzający rok ubiegania się o stypendium. Warunek jest taki, że kiedy stypendysta zakończy studia przez okres kiedy pobierał stypendium został odpracowany na umowę o pracę w naszym szpitalu powiatowym – wyjaśniał przewodniczący rady powiatu Piotr Szewczyński.

Jak można było usłyszeć, poprzednia uchwała w tym zakresie, która została przez nadzór wojewody już przyjęta spotkała się z zainteresowaniem. Są również pierwsi studenci, którzy chcieliby się o takie stypendium ubiegać. Wszyscy radni opowiedzieli się za przyjęciem kolejnej uchwały, oferującej wsparcie młodym medykom.
Dzień Dyni w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawcz...
Władysławów: Nowa droga połączy dwie gminy

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Gosc w sobota, 30 października 2021 08:43

Po pierwsze nie będę zdziwiony jak wśród pierwszych stypendystów pojawią się dzieci/pociotki pisowskich lokalsów. A gdzie ta członkini zarządu której szczepionką na covid miał być różaniec, czyżby za mało się modliła.

Po pierwsze nie będę zdziwiony jak wśród pierwszych stypendystów pojawią się dzieci/pociotki pisowskich lokalsów. A gdzie ta członkini zarządu której szczepionką na covid miał być różaniec, czyżby za mało się modliła.
Gość
niedziela, 04 czerwca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.