Komunikat Burmistrza Dobrej

Komunikat Burmistrza Dobrej

Komunikat Burmistrza Dobrej z dnia 14 marca 2020 r. o ograniczeniu przyjmowania interesantów w Urzędzie Miejskim w Dobrej.

Z uwagi na konieczność zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2, Burmistrz Dobrej wprowadza ograniczenie wizyt klientów w urzędzie od 16 marca 2020 r. do odwołania.

Wszystkich klientów Urzędu prosimy o ograniczenie wizyt w Urzędzie do sytuacji wyjątkowych, niecierpiących zwłoki.

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Dobrej bieżąca obsługa klientów prowadzona będzie jedynie w sprawach dotyczących zgłoszenia zgonu osoby zmarłej na terenie miasta i gminy Dobra i sporządzenia aktu zgonu.

Natomiast zadanie dotyczące:
a) wydania zaświadczenia o braku okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa (do ślubu konkordatowego), zaświadczenia do zawarcia małżeństwa za granicą, zaświadczenia o stanie cywilnym realizowane będzie tylko w przypadku, gdy ślub przypada w terminie krótszym niż 2 m-ce od dnia ubieganie się o zaświadczenie,
b) wydania odpisu aktu stanu cywilnego realizowane będzie tylko w sytuacjach wyjątkowych niecierpiących zwłoki, w tym na żądanie innych organów administracji publicznej i instytucji,

Jednakże zaleca się, aby w każdym przypadku kontaktować się wcześniej telefonicznie pod nr 63 2799924 lub email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., aby ograniczyć ilość wizyt w USC do niezbędnego minimum.

Bieżąca obsługa na stanowisku do spraw ewidencji ludności i dowodów osobistych ograniczona zostaje do:
a) przyjmowania wniosków o wydanie dowodu osobistego – tylko wtedy gdy okres ważności posiadanego dowodu osobistego już minął lub upłynie w przeciągu najbliższego 1,5 miesiąca; zaleca się jednak składanie wniosków o wydanie dowodu osobistego drogą elektroniczną https://www.gov.pl/web/gov/uzyskaj-dowod-osobisty
b) wydania dowodu osobistego – tylko wtedy, gdy minął okres ważności posiadanego dowodu osobistego;
c) dokonanie zameldowania oraz wydawanie zaświadczeń o zameldowaniu – tylko w sytuacjach wyjątkowych;
d) założenia, zawieszenia, zmiany lub wykreślenia wpisu z CEiDG - rekomenduje się dokonywanie tych czynności poprzez stronę https://prod.ceidg.gov.pl przy użyciu podpisu elektronicznego lub profilu zaufanego. W przypadku osób nie posiadających podpisu lub profilu należy przygotować elektronicznie wniosek ( na stronie jak wyżej ) po jego wydrukowaniu złożyć w wybranym przez siebie urzędzie gminy w ciągu 7 dni.

W pozostałych sprawach należy kontaktować się telefonicznie pod nr 63 2799930, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Od 16 marca w Urzędzie Miejskim:
- wyłączona zostaje obsługa kasowa interesantów ( brak możliwości dokonywania jakichkolwiek wpłat w kasie) . Informacje o nr rachunków Urzędu dostępna jest na stronie http://dobra.nowoczesnagmina.pl/
- ograniczamy możliwość poruszania się po siedzibie Urzędu Miejskiego wyłącznie do Biura Obsługi Klientów na parterze,

W razie konieczności załatwienia innych pilnych spraw zalecam kontaktowanie poprzez alternatywne drogi komunikacji, tj.:
- ePUAP (Elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej) – aby z niej skorzystać trzeba mieć Profil Zaufany. Założenie go zajmie chwilę każdemu, kto korzysta z bankowości elektronicznej,
-telefonicznie – numer telefonu 63 2799011,
-drogą mailową – na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Burmistrz Dobrej

/-/ Tadeusz Gebler

Stan zagrożenia epidemicznego. Co zmieni się w fun...
Komunikat Burmistrza Miasta Turek

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 08 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.