Komunikat Urzędu Gminy we Władysławowie

UG wladyslawow
W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną oraz potrzebą ograniczania bezpośrednich kontaktów, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, Urząd Gminy we Władysławowie, informuje o podjętych działaniach oraz przekazuje zalecenia dla mieszkańców w zakresie korzystania z rozwiązań nie wymagających osobistej wizyty w urzędzie.
 
Wiele spraw urzędowych można załatwić elektronicznie bądź telefonicznie, bez konieczności wychodzenia z domu. Ich wykaz dostępny jest na stronie internetowej http://nowa.wladyslawow.pl/wp-content/uploads/Pliki%20PDF/Wykaz%20spraw.pdf. W całej gminie zamknięte są szkoły, przedszkola, a także instytucje kultury - Biblioteka Gminna oraz Gminny Ośrodek Kultury.  Urząd Gminy apeluje, aby sprawy urzędowe załatwiać poprzez alternatywne drogi komunikacji - poprzez ePUAP (Elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej) przy użyciu Profilu Zaufanego. Założenie go zajmie chwilę każdemu, kto korzysta z bankowości elektronicznej. Wpłat finansowych można dokonywać przelewem na bieżący rachunek Urzędu Gminy: 30 8530 0000 1000 0033 2000 0010. Wpłaty podatku od nieruchomości, rolnego, leśnego oraz opłat za gospodarowanie odpadami należy dokonywać na indywidualne rachunki bankowe, podane w decyzjach lub przesłanych informacjach, wpłaty podatku od środków transportowych, opłatę skarbową oraz inne opłaty należne Gminie Władysławów można uiszczać przelewem na rachunek rachunek bieżący Urzędu Gminy Władysławów. Wpłaty z tytułu gospodarowania odpadami za miesiąc marzec i kwiecień powinny zostać uregulowane do 15 kwietnia, można więc taką wpłatę odłożyć w czasie. 
 
Mieszkańcy proszeni są o ograniczenie wizyt w urzędzie. Zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, w przypadku zauważenia u siebie objawów takich jak gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem należy niezwłocznie telefonicznie zawiadomić Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną – tel. alarmowy 697 777 304 lub w godzinach pracy 63 280 36 82. Ważne jest, aby korzystać wyłącznie ze sprawdzonych źródeł informacji, to jest z serwisów instytucji publicznych, na stronach: www.gis.gov.pl, www.gov.pl/koronawirus i dzwoniąc pod numer bezpłatnej infolinii NFZ 800-190-590.
 
 
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Medyk” we Władysławowie oraz  Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Wyszynie do odwołania wprowadzają następujące zasady:
 – pacjenci powinni unikać osobistych wizyt w poradni,
– we wszystkich sprawach należy kontaktować się telefonicznie z rejestracją,
– osoby wymagające konsultacji z lekarzem zostaną umówione na teleporadę przez telefon podczas której lekarz zadecyduje o konieczności osobistej wizyty w poradni,
– recepty należy zamawiać telefonicznie,
– osoby które zamówiły recepty telefonicznie otrzymają kod umożliwiający ich realizację w aptece.
NZOZ „ Medyk” we Władysławowie – tel.: 63 279 50 08, 603 918 314.
NZOZ w Wyszynie – tel.: 63 279 61 10.
Załatwiaj sprawy podatkowe nie wychodząc z domu
E-usługa zamiast wizyty w urzędzie skarbowym

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 18 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.