Komunikat Urzędu Miejskiego w Turku dotyczący COVID-19 (koronawirus)

coronavirus

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną oraz potrzebą ograniczania bezpośrednich kontaktów, w trosce o Państwa bezpieczeństwo, Urząd Miejski w Turku, informuje o podjętych działaniach oraz przekazuje zalecenia dla mieszkańców w zakresie korzystania z rozwiązań nie wymagających osobistej wizyty w urzędzie.

• W czwartek i piątek (12 i 13 marca), w szkołach podstawowych, przedszkolach i w żłobku prowadzone będą wyłącznie zajęcia opiekuńcze, w szczególnych przypadkach, a od poniedziałku (16 marca) wszystkie wymienione instytucje będą zamknięte. Zajęcia w placówkach oświatowych zostały zawieszone do 27 marca 2020r.
Rodzice dzieci do 8 roku życia, mogą skorzystać z zasiłku opiekuńczego. W tym celu należy u swojego pracodawcy złożyć oświadczenie o nieprzewidzianym zamknięciu żłobka, przedszkola lub szkoły oraz wniosek o zasiłek na druku Z-15a. (do pobrania niżej).

• Od 12 marca 2020 r. do 29 marca 2020 r. działalność zawieszają wszystkie miejskie obiekty Ośrodka Sportu i Rekreacji, Miejskiego Domu Kultury, Miejskiej Biblioteki Publicznej i Muzeum Miasta Turku. Dla bezpieczeństwa nas wszystkich zamknięte będą: pływalnia, siłownie, grota solna, hala sportowa, kino i inne obiekty miejskie, w których gromadzą się ludzie. Odwołane zostały zaplanowane imprezy.

• Zawieszone zostały formy aktywności dla osób starszych, tj. Klub Senior + i Klub Seniora Promyk. Pamiętajmy jednak, że osoby starsze wymagają w tym okresie szczególnej opieki i zainteresowania. Zwracajmy uwagę, np. w ramach pomocy sąsiedzkiej, na potrzeby seniorów, którzy nieraz mają trudności ze zrobieniem zakupów, zakupem leków czy opłaceniem rachunków.

W związku z zaistniałą sytuacją zwracamy się z apelem do mieszkańców
• Zalecamy, aby sprawy urzędowe załatwiać poprzez alternatywne drogi komunikacji tj.:
-poprzez ePUAP (Elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej) – aby z niej skorzystać trzeba mieć Profil Zaufany. Założenie go zajmie chwilę każdemu, kto korzysta z bankowości elektronicznej.
-telefonicznie – numery telefonów do poszczególnych wydziałów dostępne są na stronie www.miastoturek.pl
-drogą mailową – na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

• Zalecamy, aby wszelkich należnych wpłat finansowych dokonywać przelewem. Od dnia 16 marca br. w kasie Urzędu Miejskiego w Turku zawieszona zostanie możliwość wpłat gotówkowych – kasa będzie nieczynna.
-wpłaty podatku od nieruchomości, rolnego, leśnego oraz opłat za gospodarowanie odpadami należy dokonywać na indywidualne rachunki bankowe, podane w decyzjach lub przesłanych informacjach
-wpłaty podatku od środków transportowych, opłatę skarbową oraz inne opłaty należne Gminie Miejskiej Turek można uiszczać przelewem na rachunek bankowy nr: 39 1090 1229 0000 0000 2201 3437
-wpłaty z tytułu gospodarowania odpadami za miesiąc marzec i kwiecień powinny zostać uregulowane do 25 kwietnia, można więc taką wpłatę odłożyć w czasie

• Deklaracje dot. odpadów można składać do 6 kwietnia 2020 roku. W związku z tym zaleca się odłożenie w czasie załatwienie tych spraw. Istnieje możliwość przesyłania powyższej deklaracji drogą elektroniczną w postaci pliku PDF lub obrazu deklaracji (.jpg). W obydwu przypadkach załącznik musi być podpisany bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy kwalifikowanego certyfikatu lub profilem zaufanym.

• Apelujemy o ograniczenie wizyt w urzędzie. Zachęcamy, aby osobiste wizyty w urzędzie, jeśli nie są to sprawy pilne, odłożyć na inny, bardziej dogodny moment, pomimo, że w magistracie wprowadzone zostały działania profilaktyczne, takie jak odkażanie klamek, drzwi, poręczy schodów, biurek i blatów do obsługi klientów.

• Zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, w przypadku zauważenia u siebie objawów takich jak gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem należy niezwłocznie telefonicznie zawiadomić Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną – tel. alarmowy 697 777 304 lub w godzinach pracy 63 280 36 82.

• Apelujemy o korzystanie wyłącznie ze sprawdzonych źródeł informacji, to jest z serwisów instytucji publicznych, na stronach: www.gis.gov.pl, www.gov.pl/koronawirus i dzwoniąc pod numer bezpłatnej infolinii NFZ 800-190-590.

Wniosek o zasiłek opiekuńczy z powodu sprawowania opieki nad dzieckiem pobrać można TUTAJ

źródło: miastoturek.pl

Ogłaszamy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne
Policja ostrzega przed oszustami w związku z koron...

Podobne wpisy

 

Komentarze 4

Gość - GOSIA w środa, 11 marca 2020 17:09

Przepraszam bardzo a co z 9latkami, 10latkami ????

Przepraszam bardzo a co z 9latkami, 10latkami ????
Gość - Akacja w środa, 11 marca 2020 22:06

Dzieci w tym wieku są na tyle ogarnięte, że mogą zostać same w domu przez kilka godzin. To nie przedszkolaki, trochę zaufania.

Dzieci w tym wieku są na tyle ogarnięte, że mogą zostać same w domu przez kilka godzin. To nie przedszkolaki, trochę zaufania. :)
Gość - Gosia w czwartek, 12 marca 2020 08:24

Oczywiście że nie przedszkolaki !Ale ile to jest dla Ciebie kilka godzin? Ja pracuję 8 mąż rownież.

Oczywiście że nie przedszkolaki !Ale ile to jest dla Ciebie kilka godzin? Ja pracuję 8 mąż rownież.
Gość - Grzegorz w środa, 11 marca 2020 18:20

Ustawa jest rządowa i to rząd wprowadził takie zapisy

Ustawa jest rządowa i to rząd wprowadził takie zapisy
Gość
piątek, 12 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.