Komunikat w sprawie deklaracji za odpady

odpady

Wkrótce mieszkańcy Turku i przedsiębiorcy otrzymają deklaracje o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami. Jest to związane ze zmianą w systemie gospodarki odpadami.

Ponieważ decyzją radnych Prawa i Sprawiedliwości oraz niezależnych, mieszkańcy nie mają ponosić już opłat za odpady wiązanych ze zużyciem wody, a z liczbą osób zamieszkujących daną nieruchomość, zaszła konieczność złożenia nowych deklaracji. Każdy właściciel domu oraz właściciel nieruchomości niezamieszkałej, na której powstają odpady (np. sklep, salon fryzjerski) jest zobowiązany do złożenia deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Takie druki wysyłane będą pocztą. Natomiast do 10 dni od ich otrzymania (14 w przypadku osób, które nigdy nie składały deklaracji), należy deklarację złożyć w Urzędzie Miejskim w Turku, w Wydziale Inżynierii Miejskiej, pokój nr 109 (I piętro), lub w formie pliku PDF przez epuap z podpisem elektronicznym. Deklarację można także pobrać poniżej i na stronie Biuletynu Informacji Publicznej, w zakładce sprawy według wydziałów / wnioski / Wydział Inżynierii Miejskiej.

W przypadku niezłożenia deklaracji w terminie, Urząd Miejski będzie mógł wszcząć postępowanie administracyjne.

Deklaracje znaleźć można TUTAJ

źródło: miastoturek.pl

Tuliszków: Trwa rozbudowa budynku po byłym dworcu ...
Uczniowie SP1 w projekcie centrum mistrzostwa info...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 26 maj 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.