Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Konfederacja z dobrą nowiną w Turku, czyli kampania do Europarlamentu w pełni

konferencja

-Chcemy ogłosić państwu naprawdę dobrą nowinę. Mianowicie konfederacja wystawia fantastyczne listy w okręgu Wielkopolskim - tak rozpoczęła się konferencja prasowa Anny Bryłki i Krzysztofa Bosaka na turkowskim rynku. Oznacza to jedno - kampania do Europarlamentu trwa w najlepsze.

Turek odwiedził wicemarszałek sejmu i jeden z liderów Konfederacji, prezes Ruchu Narodowego Krzysztof Bosak, a także kandydatka do Parlamentu Europejskiego, Anna Bryłka - liderka listy do PE w Wielkopolsce i jednocześnie dyrektorem do spraw europejskich Konfederacji. Turek znalazł się na mapie wielkopolskiej trasy polityków.

- Apelujemy o wysoką frekwencję wyborczą, żeby nie było, że ktoś inny zdecyduje za nas o naszych sprawach. Uważam, że kluczową rzeczą jest to, abyśmy odzyskali kontrolę nad kierunkiem tego, co się z naszym Państwem dzieje wewnątrz Unii Europejskiej - mówił Krzysztof Bosak.

Lider Konfederacji zwrócił uwagę na to, że od kilku lat ustalane są polityki unijne, które Polska musi wykonywać, które mają horrendalne koszty, a dla których nie ma finansowania. Konieczne jest zatem zmiana tej - zdaniem Konfederacji - szkodliwej logiki. Szansą na zmianę ma być natomiast wybór na europosłów ludzi doświadczonych, ale ciągle w sile wieku, znających języki, pozbawionych kompleksów i mających mentalną zdolność poddać krytyce to, co dzieje się aktualnie z Unią Europejską - w ten sposób Krzysztof Bosak opisywał najlepszych jego zdaniem kandydatów do Parlamentu Europejskiego.

Jedną z takich osób jest goszcząca w Turku Anna Bryłka, która w czerwcowych wyborach jako liderka listy starać się będzie o mandat dla Wielkopolski. Wyborcy mogą ją także kojarzyć z minionych wyborów samorządowych, kiedy to ubiegała się o mandat poselski z naszego okręgu.

- Unia Europejska zmierza w jednym kierunku - w kierunku federalizacji i budowy europejskiego superpaństwa. Ostatnie pięć lat pokazało, jak wiele kompetencji zostało przesuniętych z poziomu Warszawy do Brukseli - wyjaśniała Anna Bryłka, jako przykłady podawała kwestie Krajowego Planu Odbudowy czy Zielonego Ładu i całej polityki klimatycznej.

Podkreślała przy tym, że konsekwencje tych decyzji poniesiemy wszyscy - to zakaz aut spalinowych, kosztowna dyrektywa budynkowa i zmiany w rolnictwie.

- Za chwilę każde gospodarstwo domowe tak jak rolnictwo będzie dotknięte polityką klimatyczną - podkreślała kandydatka do PE. Do wyborów Anna Bryłka idzie z hasłem „Po pierwsze Polska!”.

- Idę po to, aby o interesy Polaków się troszczyć i o nie zabiegać i je reprezentować w Parlamencie Europejskim - podsumowała kandydatka.

422640723 895855282282603 2374037222840147441 n

Trwa Majówka Powiat Tureckiego. Zapraszamy!
Ponad 300 pojazdów wzięło udział w Klasycznym Rozp...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 18 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.