Konkurs „Pięknieje Wielkopolska Wieś” rozstrzygnięty. Dobra, Brudzew i Przykona z dotacją

Pięknieje Wielkopolska Wieś

125 projektów otrzyma dofinansowanie w ramach konkursu „Pięknieje Wielkopolska Wieś”. Łączna pula środków przeznaczona na ten cel wyniosła ponad 3,2 mln zł, natomiast wsparcie jednego projektu mogło sięgnąć nawet 30 tys.zł. Wśród szczęśliwców znalazł się Brudzew, Przykona oraz Dobra z terenu powiatu tureckiego.

Celem konkursu jest między innymi wsparcie mieszkańców, którzy chcą działać na rzecz rozwoju własnej miejscowości. Wnioski o dofinansowanie składać można na takie rozwój takich inicjatyw, jak choćby zagospodarowanie przestrzeni publicznej, poprawiające estetykę miejscowości czy zachowanie, odtwarzanie i promowanie dziedzictwa kulturowego, przyrodniczego lub krajobrazowego oraz kultywowanie tradycji społeczności lokalnych.

Należy nadmienić, że gminy mogły składać maksymalnie trzy wnioski, a dotacja dla projektu nie mogła być niższa niż 10 tys.zł i zarazem większa niż 30 tys.zł.

Jak poinformował Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, do tej pory w programie bierze udział ponad 2050 sołectw ze 187 wielkopolskich gmin.

Jeśli mowa o powiecie tureckim, dofinasowanie w wysokości 10 000,00 zł otrzymało sołectwo Chrząblice (gmina Brudzew) na zadanie „Powrót do korzeni, byleby tego nie schrzanić- czyli kultywowanie tradycji lokalnych w Chrząblicach”. 10 490,00 zł otrzymał również Skęczniew (gmina Dobra), który będzie realizował zadanie „Zagospodarowanie parku w Skęczniewie na miejsce wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców”. Dofinansowania otrzyma także Dąbrowa (gmina Brudzew) na zadanie „Zagospodarowanie terenu przy świetlicy wiejskiej w miejscowości Dąbrowa”. Będzie to kwota 30 000,00 zł oraz Smulsko (gmina Przykona) na „Modernizację schodów świetlicy wiejskiej w Smulsku” w wysokości 21 000,00 zł.
Władysławów: Sołtysi dostaną 50 zł więcej
Tuliszków: Pożar budynku jednorodzinnego w miejsco...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 12 grudzień 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.