Konkurs wielkanocny zakończony

Konkurs Wielkanocny

Blisko 30 prac, domowe i kolorowe wypieki, nietypowe pomysły na babkę wielkanocną oraz tradycje świąteczne na terenie powiatu tureckiego. Tak wyglądał konkurs organizowany przez Ministra Ryszarda Bartosika skierowany do Kół Gospodyń Wiejskich.

Kolejna edycja konkursu wielkanocnego dobiegła końca. W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa konkurs musiał odbyć się w nieco innej - wirtualnej formie. Koła Gospodyń Wiejskich zgłaszały prace w kategorii zdjęcie i film. W przypadku fotografii były to świąteczne wypieki – czyli tradycyjna babka wielkanocna. Natomiast głównym celem filmów było przedstawienie wielkanocnych tradycji na terenie powiatu tureckiego oraz prezentacja Koła Gospodyń Wiejskich.

Komisja konkursowa oceniła blisko 30 zgłoszonych prac. Jury brało pod uwagę warstwę wizualną, nietypowe podejście do tematu oraz przywiązanie do tradycji. Ciekawych pomysłów nie brakowało, a w wielu pracach tradycja łączyła się z nowoczesnością.

Główna nagroda w wysokości 1000 zł w kategorii „zdjęcie babki wielkanocnej” trafiła do Koła Gospodyń Wiejskich w Ewinowie. Natomiast w kategorii „film przedstawiający wielkanocne tradycje” do Koła Gospodyń Wiejskich „WojciechoWIANKI” w Wojciechowie.


Ruszyła IX edycja konkursu dla organizacji pozarzą...
Od 1 kwietnia można składać deklaracje o wysokości...

Podobne wpisy

 

Komentarze 3

Gość - Lokalna Wredota w sobota, 03 kwiecień 2021 18:03

Może niech Minister zorganizuje konkurs na Najbardziej Dziurawą Drogę we Powiecie Tureckim :-)
- zobaczymy ile wtedy wpłynie zgłoszeń

Może niech Minister zorganizuje konkurs na Najbardziej Dziurawą Drogę we Powiecie Tureckim :-) - zobaczymy ile wtedy wpłynie zgłoszeń :)
Gość - kblaszczyk @ iturek . net w sobota, 03 kwiecień 2021 11:16

Pani Katarzyno Błaszczy czy ten artykuł jest sponsorwany przez Pana Posła?

Pani Katarzyno Błaszczy czy ten artykuł jest sponsorwany przez Pana Posła?
Gość - kblaszczyk @ iturek w sobota, 03 kwiecień 2021 11:15

A kiedy Pani Katarzyno Błaszczyk pojawią sie komentarze, zwłaszcza te z trudnymi pytaniami do pana posła?

A kiedy Pani Katarzyno Błaszczyk pojawią sie komentarze, zwłaszcza te z trudnymi pytaniami do pana posła?
Gość
środa, 14 kwiecień 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.