Konna pielgrzymka do licheńskiego Sanktuarium już po raz piąty

Pielgrzymka hodowców koni
W sobotni (20 sierpnia) ranek hodowcy koni z powiatu tureckiego spotkali się na i po wspólnej modlitwie zaprzęgami wyruszyli w organizowaną już po raz piąty konną pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej.
 
 
Inicjatorem oraz głównym organizatorem konnej pielgrzymki jest Mirosław Grudziński – prezes powiatowego koła Związku Hodowców Koni Wielkopolskich. W realizację zaangażowało się jednak wielu członków turkowskiego oddziału. Po mszy świętej i błogosławieństwie wszyscy wyruszyli w trasę w Lichenia.

Przygotowanie do takiej wyprawy nie jest proste. Konie muszą być w ciągłym ruchu, sprawne fizyczne. Konieczne jest zabranie zapasów wody i siana. Mogą być też potrzebne lekarstwa i maści chłodzące. Ważne, aby odpowiednio zadbać o kondycję koni. Mimo trudów uczestnicy tegorocznej pielgrzymki są zgodni, że jest ona inna od wszystkich. To okazja do zbliżenia z Bogiem, ale też budowania więzi ze zwierzętami, które towarzyszą im przez całą drogę. Uczy samodyscypliny i skupienia.
Władysławów: Mural przypomni o historii. Wielkofor...
Zapraszamy do Kina „Tur”

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 02 października 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.