Kontrowersyjni kandydaci do Trybunału Konstytucyjnego. Ryszard Bartosik wśród…

Ryszard Bartosik

Tematem przewodnim mijającego tygodnia były trzy kandydatury zgłoszone przez Prawo i Sprawiedliwość na sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Krystyna Pawłowicz, Stanisław Piotrowicz i Elżbieta Chojna-Duch mają zastąpić sędziów, których kadencja upływa na początku grudnia. Wytypowanie tych trzech osób wzbudziło niemałe kontrowersje wśród opinii publicznej.

Kandydatów na sędziów Trybunału Konstytucyjnego może zgłosić Prezydium Sejmu lub grupa 50 posłów. W przypadku Pawłowicz, Piotrowicza i Chojny-Duch zgłoszenia dokonali posłowie rządzącej partii. Wśród sygnatariuszy wniosków z kandydaturą Krystyny Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza znalazł się także poseł z powiatu tureckiego Ryszard Bartosik.

Krystyna Pawłowicz i Stanisław Piotrowicz w poprzednich kadencjach parlamentu zasiadali w ławach przy Wiejskie. Zasłynęli przede wszystkim z dużego zaangażowania w sejmowe prace nad ustawami o TK oraz Sądzie Najwyższym. Elżbieta Chojna-Duch w czasach rządów koalicji PO-PSL była wiceministrem finansów. Podczas przesłuchania przed komisją śledczą ds. wyłudzeń VAT przyznała, że w Polce przygotowano grunt dla działań międzynarodowych grup przestępczych. Wszyscy kandydaci z wykształcenia są prawnikami.

Nowych sędziów Trybunału Konstytucyjnego wybierze po 12 listopada Sejm IX kadencji. Żeby mogli orzekać muszą złożyć ślubowanie wobec prezydenta Andrzeja Dudy.
Dobra: Uczniowie z Piekar włączyli się w akcję „Sz...
Władysławów: Obchody Narodowego Święta Niepodległo...

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - Aneta w poniedziałek, 11 listopad 2019 20:07

Sobota 16.29 i już???
Alkohol jest dla wszystkich, ale...
Albo się pije i nie siada przy komputerze, albo siada i nie pije.

Sobota 16.29 i już??? Alkohol jest dla wszystkich, ale... Albo się pije i nie siada przy komputerze, albo siada i nie pije.
Gość - Marek Kowalczewski w sobota, 09 listopad 2019 16:29

Jeżeli w Polsce dojdzie do wybuchu wojny domowej to sprawcą będzie kaczyński.Podpisuję się z imienia i nazwiska .Procesu od Bartosika się nie boję bo sam to on nawet sznurówki nie zawiąż sobie.Pozdrawiam Marek Kowalczewski z Turku.11,11 A.D flaga będzie u mnie .

Jeżeli w Polsce dojdzie do wybuchu wojny domowej to sprawcą będzie kaczyński.Podpisuję się z imienia i nazwiska .Procesu od Bartosika się nie boję bo sam to on nawet sznurówki nie zawiąż sobie.Pozdrawiam Marek Kowalczewski z Turku.11,11 A.D flaga będzie u mnie .
Gość
środa, 27 maj 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.