Koronawirus: Od dziś obowiązują nowe obostrzenia

koronawirus

Mniej osób wejdzie do kościołów, kin i teatrów, zmieniają się również zasady kwarantanny dla osób powracających z niektórych krajów. Zmiany przynosi obowiązującą od 1 grudnia nowelizacja rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie obostrzeń antycovidowych.

Wprowadzenie obostrzeń związane jest m.in z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa o nazwie omikron. Obowiązujące od początku grudnia przepisy dotyczą zakazu lotów do siedmiu krajów, a osoby wracające z tych krajów będą objęte 14-dniową kwarantanną. Chodzi o Botswanę, Eswatini, Lesotho, Mozambik, Namibię, RPA i Zimbabwe. Do 14 dni wydłużona została również kwarantanna dla podróżujących ze strefy non-Schengen. Kwarantanna nie obowiązuje osób przyjeżdżających spoza strefy Schengen, jeśli są one w pełni zaszczepione.

Zaostrzone restrykcje dotyczyć będą również korzystania z miejsc użyteczności publicznej. Oprócz zasad DDM w miejscach takich jak obiekty gastronomiczne, hotele, muzea, kina, teatry, opery, filharmonie, domy oraz ośrodki kultury czy też koncerty, widowiska, kościoły, obiekty sportowe oraz aquaparki obowiązuje limit zapełnienia w wysokości 50 proc.

Zmieniły się również limity dotyczące uroczystości, wesel i zgromadzeń. Może w nich brać udział maksymalnie 100 osób.

Sanepid wraz z policją będzie kontrolować czy nie są łamane zasady i limity osób w sklepach, instytucjach i innych obiektach usługowych.

Ogólnopolska Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ub...
Pierwsza mobilność projektu Erasmus + "SIT for Sch...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 05 lipca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.