Koronawirus w Wielkopolsce. Mieszkańcy powiatu tureckiego pod nadzorem Sanepidu

Koronawirus

W poniedziałek, 9 marca potwierdzono pierwszy przypadek zachorowania na koronawirusa w Wielkopolsce. Pacjentka jest w szpitalu, a osoby, które miały z nią kontakt poddano kwarantannie. Wiemy także, że pod nadzorem Sanepidu są mieszkańcy powiatu tureckiego.

Sanepid nadzoruje mieszkańców
Nadzorem epidemiologicznym Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Turku objętych jest obecnie 19 mieszkańców powiatu tureckiego. W żadnych z tych przypadków nie zadecydowano o zastosowaniu kwarantanny. Nadzór zaś stosowany jest w przypadku osób zdrowych, które nie mają objawów choroby, jednak np. powróciły z rejonów występowania wirusa. Nie kontaktowały się jednak z osobami zarażonymi.
Odwoływane są kolejne imprezy masowe - nie odbędzie się występ kabaretu Neo-Nówka, a także sobotnia inscenizacja „Wesel dawnych czar” w Malanowie. Na bliżej nieokreślony termin przełożono również zaplanowany na środę, 11 marca koncert „Z Lutosławskim w tle…”.

- Należy zwrócić uwagę na możliwość przeprowadzania niektórych imprez masowych, zwłaszcza sportowych, bez udziału publiczności. Bardzo proszę o zrozumienie zaistniałej sytuacji i współdziałanie z organami administracji publicznej w tej sprawie, w tym potwierdzanie, że dana impreza masowa mimo otrzymania stosownego zezwolenia nie zostanie przeprowadzona lub zostanie przeprowadzona bez udziału publiczności - napisał w specjalnym oświadczeniu wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. Jednocześnie wszystkie służby podkreślają, że nie ma powodów do niepokoju i paniki

Wielkopolskie służby w gotowości
Z danych przekazanych 9 marca wynika, że w Wielkopolsce z powodu podejrzenia COVID-19 objętych nadzorem epidemiologicznym jest 398 osób, w kwarantannie znajduje się 7 osób, hospitalizowanych jest ogółem 13 osób.

W poniedziałek wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk wystosował apel do samorządów z całego województwa o ograniczenie imprez masowych. Andrzej Trybusz, wojewódzki inspektor sanitarny zaapelował natomiast, aby osoby wracające z krajów, gdzie występują zarażenia koronawirusem, u których występują duszności, kaszel i temperatura, nie zgłaszały się na izby przyjęć i szpitalne oddziały ratunkowe. W takiej sytuacji powinny skontaktować się telefonicznie z powiatową stacją epidemiologiczną bądź udać się do oddziału chorób zakaźnych.

Dziś natomiast premier Mateusz Morawiecki poinformował, że podczas posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego podjęto decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych.

Uczcili pamięć prof. Regulskiego z okazji 30-lecia...
Niebanalny Dzień Kobiet w Salach Bankietowych Diam...

Podobne wpisy

 

Komentarze 7

Gość - dobra rada w środa, 11 marca 2020 11:55

Wielu przy każdej okazji drwi z Kościoła, Boga, księży. Czas zakończyć poddawanie się tym manipulacjom. Każdy,
To, że weszło wielu wrogów, prowadzących agenturalną działalność w strukturach Kościoła i tam sieją zamęt dając zły przykład - nie oznacza, że należy negować Kościół utworzony przez Chrystusa. Każdy indywidualnie jest odpowiedzialny za swoje zbawienie.
To nie czas na panikę, ale czas na refleksję, zweryfikowanie swoich celów życiowych. Czas na modlitwę, uregulowanie relacji międzyludzkich.

Wielu przy każdej okazji drwi z Kościoła, Boga, księży. Czas zakończyć poddawanie się tym manipulacjom. Każdy, To, że weszło wielu wrogów, prowadzących agenturalną działalność w strukturach Kościoła i tam sieją zamęt dając zły przykład - nie oznacza, że należy negować Kościół utworzony przez Chrystusa. Każdy indywidualnie jest odpowiedzialny za swoje zbawienie. To nie czas na panikę, ale czas na refleksję, zweryfikowanie swoich celów życiowych. Czas na modlitwę, uregulowanie relacji międzyludzkich.
Gość - ola w wtorek, 10 marca 2020 23:45

Kama, nikt cię nie zmusza, byś uczestniczyła mszach świętych.

Ps. ludzie jeszcze na kolanach będą błagać o cofnięcie zarazy.

Kama, nikt cię nie zmusza, byś uczestniczyła mszach świętych. Ps. ludzie jeszcze na kolanach będą błagać o cofnięcie zarazy.
Gość - No to nieźle w wtorek, 10 marca 2020 18:21
[img]https://steamuserimages-a.akamaihd.net/ugc/915792263778587935/CA678F08E6D1FB1ED5946B04D09DFA0DECA58AF4/?imw=637&imh=358&ima=fit&impolicy=Letterbox&imcolor=%23000000&letterbox=true[/img]
Gość - kama w wtorek, 10 marca 2020 18:13

Szczególnie niebezpiecznym zgromadzeniem masowym jest msza w kościele.

Szczególnie niebezpiecznym zgromadzeniem masowym jest msza w kościele.
Gość - Doni w sobota, 14 marca 2020 00:10

Szczególnie dla szatana...

Szczególnie dla szatana...
Gość - bolo w wtorek, 10 marca 2020 21:28

Psychiatra to specjalista, który pomoże rozwiązać problemy zdrowia psychicznego. Warto się do niego udać, gdy przechodzi trudny okres i cierpimy.

Psychiatra to specjalista, który pomoże rozwiązać problemy zdrowia psychicznego. Warto się do niego udać, gdy przechodzi trudny okres i cierpimy.
Gość - koronawirus w sobota, 14 marca 2020 13:00

Wyślij swoją babcię jutro na Mszę .Nie zapomnij powiedzieć by przekazała innym znak pokoju podając rękę a przy wyjściu cmoknęła krzyż lub /i figurę .Wskazany później wspólny obiad.

Wyślij swoją babcię jutro na Mszę .Nie zapomnij powiedzieć by przekazała innym znak pokoju podając rękę a przy wyjściu cmoknęła krzyż lub /i figurę .Wskazany później wspólny obiad.
Gość
poniedziałek, 25 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.