Koronawirus wciąż obecny w powiecie tureckim. Nowe zachorowania i kolejna ofiara śmiertelna

covid-19

Dziś mija rok od wykrycia w Polsce pierwszego przypadku zarażenia koronawirusem. Przez ostatnie 12 miesięcy musieliśmy nauczyć się żyć w nowej rzeczywistości. Jak w tym czasie wyglądała sytuacja epidemiologiczna w powiecie?

Pierwszy przypadek koronawirusa u mieszkanki naszego powiatu potwierdzono 27 marca. Najprawdopodobniej zaraziła się ona przebywając w kaliskim szpitalu. W czerwcu ognisko COVID-19 pojawiło się w gminie Malanów. Liczba chorych oraz osób objętych kwarantanną w powiecie zaczęła bardzo szybko rosnąć, a na terenie firmy Sun Garden stanęło miasteczko wymazowe. Pod koniec lipca powiat turecki był regionem, w którym odnotowywano najwięcej aktywnych zakażeń koronawirusem.

Po roku cała Polska mierzy się z trzecią falą pandemii. W ciągu ostatniej doby, według danych Ministerstwa Zdrowia w powiecie tureckim odnotowano 33 osoby zarażone Sars-CoV-2. Zmarła także jedna z osób chorych na COVID-19. Aktualnie kwarantanną objętych jest 256 osób.

Oszustwa "na kuriera". Uważajcie na fałszywe smsy
Oddali 17,5 litra krwi

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 01 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.