Krwiodawcy nie zawiedli. Podzielili się tym, co najcenniejsze

akcja poboru krwi

W czasie pandemii krew potrzebna jest jeszcze bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Na szczęście chętnych do podzielenia się tym bezcennym lekiem nie brakuje, co pokazała zbiórka zorganizowana w niedzielę, 28 lutego przez klub HDK PCK im.Św.Floriana w Turku.

Transfuzje krwi i produkty krwiopochodne co roku ratują życie milionom ludzi. Niestety tego bezcennego leku nie da się wyprodukować, jedyna szansa, aby móc go wykorzystywać to krwiodawstwo. Oddawanie krwi, również w czasie pandemii, jest bezpieczne. Zainteresowani oddaniem krwi mają mierzoną temperaturę, dezynfekują ręce, wypełniają specjalną ankietę. Po wstępnej kwalifikacji są rejestrowani i przechodzą standardową drogę dawcy. Na każdym etapie używa się jednorazowego sprzętu i środków ochrony osobistej.

Niedzielna zbiórka pokazała, że pomimo ograniczeń nie brakuje ludzi, którzy chcą podarować innym szansę na zdrowie, a nawet życie. Podczas akcji krew oddało 39 osób, co dało ponad 17 litrów drogocennego leku.

„Dotrzeć do wszystkich”. Akcja charytatywna liceal...
Na Tuwima pożar sadzy w kominie. Interweniowali st...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 27 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.