Krwiodawcy z całej Polski złożyli sobie noworoczne życzenia

Spotkanie krwiodawców w OSP Turek

Przez cały rok przekazują innym bezcenny dar - życie. Krwiodawcy z całej Polski spotkali się w Turku, aby podsumować miniony rok, podzielić się opłatkiem i złożyć sobie noworoczne życzenia.

Organizowane na początku nowego roku spotkania krwiodawców mają kilkunastoletnią tradycję.

-Już po raz szesnasty odbywa się spotkanie noworoczno- opłatkowe klubów honorowych dawców krwi z całej Polski. Chciałbym przywitać wszystkich zaproszonych gości w tym zaprzyjaźnione kluby, które dopiero rozpoczynają współpracę - mówił Piotr Dewicki - prezes Klubu HDK PCK im. św. Floriana.

Wśród gości znaleźli się między innymi gospodarz sali OSP w Turku, czyli prezes jednostki Zbigniew Rogodziński z żoną, a także zastępca burmistrza Turku Jerzy Kurzawa, przedstawiciel powiatu tureckiego Ryszard Papierkowski, ksiądz proboszcz parafii Matki Bożej Fatimskiej Stanisław Nasiński, Ryszard Włodarczyk z żoną, prezes krajowego zarządu Piast Jemen Eugeniusz Maciejewski oraz członkowie nowo powstałego rejonowego zarządu Czerwonego Krzyża w Turku.

Piotr Dewicki złożył podziękowania darczyńcom, którzy na co dzień wspierają działalność w tym coroczne spotkania. Podziękowania przekazano Romanowi Łaszczowi, Gerardowi Sikorze, Ryszardowi Włodarczykowi oraz Grzegorzowi Rusińskiemu. Prezes życzył również wszystkim wspaniałej zabawy oraz złożył najserdeczniejsze życzenia noworoczne.

Podziękowania i życzenia dla krwiodawców wypowiedział też wiceburmistrz Turku.

- Po raz kolejny się spotykamy i po raz kolejny chciałbym wszystkim państwu serdecznie podziękować za ten dar życia, który przekazujecie innym. Dzięki wam inni mogą być zdrowi i mogą żyć. Tak więc szczególne podziękowania dla wszystkich państwa. Życzę państwu przede wszystkim zdrowia - mówił Jerzy Kurzawa, wręczając symboliczny upominek.

Głos zabrał również Ryszard Papierkowski, dziękując za wspaniałą pracę, którą jest oddawanie krwi, której wyprodukować nie można.

- Państwo się poświęcacie dla drugiego człowieka. To jest coś niesamowitego. Okolicznościowy list składam na ręce prezesa - mówił Ryszard Papierkowski. Zanim wszyscy zasiedli do stołów i dali się porwać noworocznej zabawie, podzielono się opłatkiem i wręczono upominki.
fot.M.JAC
Służby zakończyły kontrolę w DeVeris. Firma działa...
Tłumy turkowian pożegnały tragicznie zmarłego Adas...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Mirek w niedziela, 05 stycznia 2020 21:19

Nikomu nie składałem i nikt nie składał mi

Nikomu nie składałem i nikt nie składał mi
Gość
środa, 27 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.