Kto będzie wykonawcą fotowoltaiki w Turku?

Fotowoltaika

Trzy firmy złożyły oferty na wykonanie montażu ogniw fotowoltaicznych w Turku. Najtańszą ofertę przedstawiła firma z Warszawy na kwotę 6 mln zł, najdroższą firma z Krakowa, na kwotę ponad 8 mln zł. Kto będzie wykonawcą tak długo oczekiwanego przez turkowianin zadania wciąż jednak nie wiadomo. Jak poinformowało miasto na razie trwa procedura, która ma sprawdzić czy zachowane zostały przepisy prawa o zamówieniach publicznych.

Dobra oraz Tuliszków należą do grona samorządów, którym udało się rozstrzygnąć przetarg na fotowoltaikę i podpisać umowę z wykonawcą. Taki właśnie cel od dawna stara się osiągnąć również miasto Turek.

Rozstrzygnięcie oferty w mieście miało nastąpić pod koniec zeszłego roku. Nie udało się zakończyć przedsięwzięcia, jednak dzięki życzliwości Urzędu Marszałkowskiego termin przedłużono do 30 września 2019 roku.

Na oferty w przetargu czekano do 3 stycznia, termin ten zmieniono jednak na 10 stycznia, co spowodowane było między innymi koniecznością udzielenia niezbędnych odpowiedzi oferentom. Później, jak poinformowano w związku z wieloma zapytaniami ze strony zainteresowanych firm ustalono, że otwarcie ofert nastąpi 22 stycznia o godz. 12.00.

Właśnie tego dnia pojawiła się informacja Urzędu Miejskiego. Jak wynika z pisma obecnie trwa procedura przetargowa na wybór wykonawcy 308 instalacji fotowoltaicznych i 86 solarnych dla mieszkańców Turku. Po 22 stycznia 2019 r. nastąpiło otwarcie ofert.

Przetarg odbywa się zgodnie z nowymi przepisami dotyczącymi zamówień publicznych, tj. w trybie elektronicznym, poprzez platformę Urzędu Zamówień Publicznych. W wyznaczonym terminie, oferty przesłały trzy firmy zainteresowane wykonaniem instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii dla 321 domów jednorodzinnych w Turku.

Wykonaniem instalacji odnawialnych źródeł energii zainteresowane są firmy:
-Sanito Sp. z o.o. z Warszawy za sumę 6.596.193,15 zł,
-JSB Construction PPHU Jolanta Sekuła z Banina za sumę 6.888.367,61 zł.
-Columbus Energy S.A. z Krakowa za kwotę 8.224.759,80 zł.
Złożone oferty są teraz sprawdzane pod kątem zgodności z przepisami ustawy o zamówieniach publicznych.

Brudzew: Wspólnie upamiętnili rocznicę wybuchu pow...
„Mutacje, czyli ewolucje” w Miejskiej Bibliotece P...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 05 marca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.