Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Zawieszenie pozwolenia na budowę ul. św. Barbary i Daszyńskiego

Droga

Podczas ostatniej sesji rady miejskiej burmistrz Turku Romuald Antosik wielokrotnie podkreślał, że to radni PiS wybrali do realizacji m.in. ul. św. Barbary. Nie powiedział natomiast, że niespełna tydzień wcześniej wnioskował o zawieszenie postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na realizację tej inwestycji.

Burmistrz Romuald Antosik, przypominał wielokrotnie, że to radni opozycji, mając możliwość wpisania do budżetu na 2023 rok chociażby ul. Sonskowskiego wybrali ul. św. Barbary. Tymczasem okazuje się, że wybór radnych może nie okazać się skuteczny. Przynajmniej w najbliższym czasie. Dlaczego?
 
7 grudnia 2022 r. na wniosek inwestora, czyli burmistrza miasta Turku zostało wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie wniosku na realizację inwestycji drogowej - budowy ul. św. Barbary i ul. Daszyńskiego.

19 grudnia 2022 r. starosta turecki wezwał inwestora do uzupełnienia wniosku w zakresie braków formalnych, a 13 stycznia 2023 r. zawiadomił o wszczęciu postępowania w sprawie wydania decyzji, wzywając również inwestora do złożenia wyjaśnień dotyczących wniosku.

Na sześć dni przed sesją rady miejskiej - 16 lutego 2023 r.do starostwa wpłynęło pismo inwestora czyli burmistrza Turku o zawieszenie postępowania.

Dzień przed sesją, 21 lutego starosta poinformował strony postępowania o wspomnianym wniosku. Okazuje się zatem, że kiedy burmistrz poruszył temat ul. św. Barbary podczas sesji wiedział już, że chce zawieszenia postępowania zmierzającego do wydania decyzji pozwalającej na budowę ulic.

Postanowienie zawieszające na wniosek inwestora toczące się postępowanie administracyjne wydano 8 marca.

Brudzew: Podsumowania w OSP. Druh Jakub Struglińsk...
Władysławów: Wiedza pożarnicza bez tajemnic

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - Mieszkanka w poniedziałek, 20 marca 2023 09:47

Antosik .Czy to człowiek wiarygodny? Czy można mu zaufać?

Antosik .Czy to człowiek wiarygodny? Czy można mu zaufać?
Gość - bb w niedziela, 19 marca 2023 17:22

Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie... Po co to wszystko? Kto to zaczoł? Kto i co ma na celu? Pamiętajcie ludzie partii jedynie słusznej i bezpartyjni my wyborcy mamy oczy i rozum.

Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie... Po co to wszystko? Kto to zaczoł? Kto i co ma na celu? Pamiętajcie ludzie partii jedynie słusznej i bezpartyjni my wyborcy mamy oczy i rozum.
Gość
piątek, 14 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.