Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

„Łączy nas krew”, czyli wyjątkowa wizyta krwiodawców

krwiodawcy

W poniedziałkowej tj. 6 marca sesji Rady Powiatu Tureckiego udział wzięli przedstawiciele Klubu Honorowych Dawców Krwi "Górnik" w Turku. Podziękowali oni za dotychczasową współpracę oraz przedstawili obecną sytuację dotyczącą krwiodawców na naszym terenie.

-Zarejestrowanych dawców jest niecałe 40 mln. To pokazuje skalę dlaczego tak trudno mamy znaleźć swojego bliźniaka genetycznego. Chciałbym podziękować staroście oraz Janowi Smakowi. Staroście szczególnie, gdyż przemógł swój strach przed igłą i na naszej akcji pozwolił oddać krew i kiedy tylko może robi to systematycznie. Oczywiście zapraszamy wszystkich. Każdy może się podzielić i każdy to posiada. Jest to niepowtarzalny lek, którego nie można wyprodukować, sztucznie uzyskać, ale każdy może chociaż spróbować się tym podzielić. Taki zysk z tego dla nas, korzyść, jest to że taka krew zawsze jest przebadana- mówił prezes klubu SHDK RP „Górnik” w Turku Jacek Hoffman.

Specjalnie dla starosty Dariusza Kałużnego oraz zastępcy przewodniczącego Rady Powiatu Tureckiego Jana Smaka przygotowano prezenty w postaci koszulek. Dodatkowo wiceprzewodniczący za wyjątkowe pomysły, które wdrażane są w życie otrzymał odznakę Honorowego Dawcy Krwi.

Na tę wyjątkową okazję przygotowani byli również radni powiatowi, którzy na założyli takie same koszulki na których widniał napis „Łączy nas krew”.
 
Kto przebił opony w aucie burmistrza Antosika?
Uwaga na śliskie drogi i chodniki!

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - oddałem ponad 20 l w wtorek, 07 marca 2023 15:20

No to niech Kałużny się pochwali ,ile tej krwi oddał lub osocza i czy kiedyś odbyło się to bez publicznego poinformowania mieszkańców i zdjęć zrobionych przez rzecznika ?

No to niech Kałużny się pochwali ,ile tej krwi oddał lub osocza i czy kiedyś odbyło się to bez publicznego poinformowania mieszkańców i zdjęć zrobionych przez rzecznika ?
Gość
piątek, 14 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.