Lasy powiatu tureckiego to raj dla grzybiarzy. Wielkie grzybobranie trwa w najlepsze

Grzyb z lasu powiatu tureckiego

Grzybobranie w naszym regionie trwa w najlepsze! Okoliczne lasy dosłownie zasypane są grzybami, a mieszkańcy chętnie korzystają z tego dobrodziejstwa i wyruszają na poszukiwania. Przy okazji chwalą się zebranymi okazami. Na adres naszej redakcji jedna z czytelniczek przesłała zdjęcia swoich wyjątkowych zbiorów!

Prawdziwki, podgrzybki, maślaki - lasy powiatu tureckiego pełne są aromatycznych grzybów. Mieszkańcy chętnie wybierają się na grzybobranie, odnajdując coraz piękniejsze okazy! Podgrzybki, borowiki i maślaki znajdziemy niemal w każdym lesie. Ale uwaga - zbierać należy tylko te grzyby, co do których nie mamy wątpliwości, że są jadalne. Nie powinnyśmy zbierać grzybów do reklamówek, bo mogą się zaparzyć, a wtedy jadalne grzyby mogą zaszkodzić. W przypadku silnych wiatrów wyjście na grzyby ze względów bezpieczeństwa także najlepiej przełożyć na inny dzień.

Turkowskie nadleśnictwo od lat organizuje konkurs dla grzybiarzy. Nie inaczej jest w tym roku. Do końca listopada można zgłaszać okazy w dwóch kategoriach - na największą wagę wyrażoną w gramach oraz na największą średnicę kapelusza. Aby wziąć udział w konkursie należy zgłosić się ze znalezionym grzybem w siedzibie nadleśnictwa (ul. Chopina 70, 62-700 Turek, sekretariat) w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 700 do 1500. Grzyb zostanie komisyjnie pomierzony i zważony. Karta pomiarów zostaje w dokumentacji komisji, a jej kopię otrzymuje znalazca grzyba.

Brudzew: Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
Druhowie z gminy Malanów wyposażeni w nowy sprzęt

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 30 listopada 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.