Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Ławki niepodległości staną w Turku i Władysławowie

Ławka Niepodległości

Turek i Władysławów znalazły się wśród jednostek samorządu terytorialnego, którym przyznano dofinansowanie w ramach konkursu „Ławka Niepodległości dla samorządów”.

Program budowy Ławek Niepodległości to sposób na upamiętnienie stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Idea projektu jest prosta - siedząc na ławce, każdy będzie mógł zapoznać się z najważniejszymi wydarzeniami, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości. Ławki będą również propagowały historię poszczególnych regionów naszego kraju – dzięki nim będzie można odsłuchać Marsz Pierwszej Brygady, przemówienia Marszałka Piłsudskiego i inne nagrania. Duży nacisk postawiono na nowoczesność – pomniki będą posiadać fotokody QR, które umożliwią ściągnięcie materiałów historycznych oraz ułatwienia, takie jak ładowarki urządzeń mobilnych oraz hot-spot WiFi.Projekt Ławki pozwala na montaż jednego, dwóch lub większej liczby siedzisk. Ławka będzie podświetlana systemem LED.

W powiecie tureckim dwa samorządy otrzymają dofinansowanie w ramach tego projektu. Gmina Władysławów otrzyma środki w wysokości 27 600 zł, a miasto Turek - 30 000 zł.

Darkobus dojechał na Poduchowne
Kawęczyn: Komputery od ARiMR trafiły do uczniów z ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 19 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.