Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

„Lekarz leczy- natura uzdrawia”- czyli o zdrowych nawykach żywieniowych w Tureckim Inkubatorze Przedsiębiorczości

Konferencja w TIP

„Wizją naszej spółdzielni jest ceniona marka kojarzona z jakością i smakiem zdrowej tradycji, do której się wraca”. Ta maksyma jest jedną z wielu, które przyświecają działalności organizatorów spotkania, które właśnie odbywa się w Tureckim Inkubatorze Przedsiębiorczości.

Spółdzielnia Socjalna „Powrócisz Tu” jest podmiotem ekonomii społecznej utworzonym 20 marca 2014 roku z inicjatywy Lokalnej Grupy Działania Turkowska Unia Rozwoju – T.U.R. Od tego czasu członkowie zorganizowali wiele przedsięwzięć na rzecz mieszkańców z terenu całego powiatu tureckiego i nie tylko. Oferowanych usług jest wiele, a wśród nich można wymienić choćby catering, żywienie zbiorowe dzieci i młodzieży, sprzedaż posiłków w Barze Mlecznym. To właśnie tematyki zdrowego odżywiania dotyczy konferencja, która rozpoczęła się dzisiaj, tj. 25 kwietnia o godzinie 10.00.

Uczestnikami kursu są osoby zainteresowane tematyką wprowadzenia do swojego codziennego życia zdrowych nawyków żywieniowych.

Po przywitaniu zaproszonych gości głos zajęła prezes Spółdzielni „Powrócisz Tu” Magdalena Ciołek. Opowiedziała ona między innymi na czym polega projekt „Rośliny nas uzdrowią”. Należy nadmienić, że celem jest promocja i integracja zasobów obszaru bowiem wykorzystuje bogactwo roślinności z pól, łąk i lasów z obszaru działania LGD, wykazuje zgodność z zakresem projektu Zachowanie dziedzictwa lokalnego poprzez promocję wykorzystywania w kuchni roślin, które niegdyś wykorzystywano w ziołolecznictwie.

Poprzez projekt uczestnicy dowiadują się, że rośliny zawsze stanowiły cenne wzbogacenie diety i posiadały specyficzne właściwości prozdrowotne i przyprawowe. Ma on uwrażliwić lokalną społeczność na kwestie ochrony środowiska naturalnego, zwrócić uwagę, że przyszłość zależy od jakości środowiska naturalnego. Dzięki projektowi upowszechniana jest wiedza na temat uzdrawiającej mocy natury.

Jako pierwsza wykład na temat mocy natury oraz wpływu diety roślinnej na zdrowie poprowadziła dr Agnieszka Krzemińska. Jest ona pasjonatka medycyny chińskiej, konsultantką dietetyczną, propagatorem wiedzy o naturalnych metodach utrzymania zdrowia i zapobiegania chorobom.

O roli mikroorganizmów dla życia na ziemi opowiedział dyrektor Krajowego Centrum Mikroorganizmów w Bratuszynie, właściciel firmy ProBiotics Polska oraz założyciel Instytutu Technologii Mikrobiologicznych Sławomir Gatka.

Po przerwie dietetyk Spółdzielni Socjalnej „Powrócisz Tu” Anna Durkiewicz posumuje wyniki badań przeprowadzone wśród uczniów, a kucharz, dziennikarz kulinarny i założyciel fundacji „Szkoła na Widelcu” Grzegorz Łapanowski opowie, jak kształtować zdrowe nawyki żywieniowe u dzieci.

Przed uczestnikami kursu panel dyskusyjny z udziałem prelegentów.
Przykona: Uczennice ZS mistrzyniami Rejonu Konińsk...
Kawęczyn: Posprzątali swój mały kawałek świata

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 28 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.