Lekcja samorządu terytorialnego

Miasto Turek

Uczniowie klasy 8d ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku uczestniczyli dzisiaj, tj. 7 kwietnia 2022 r. w lekcji z samorządu terytorialnego, jaką mieli zorganizowaną w Urzędzie Miejskim w Turku.

Wszystkich powitał i kilka słów wstępu o samorządzie terytorialnym opowiedział burmistrz Romuald Antosik. Następnie z ósmoklasistami lekcję przeprowadzili urzędnicy oraz uczniowie klasy 3 ekonomicznej z Zespołu Szkół Technicznych w Turku, którzy tego dnia wcielili się w rolę nauczycieli. Dzięki przygotowanym prezentacjom uczniowie „Piątki” poznali podział administracyjny naszego kraju, funkcje samorządu na różnych szczeblach. Dowiedzieli się m.in. jakie zadania pełni rada miejska, jakie burmistrz, a jakie rada powiatu i starosta.

Prezentacje zakończył sprawdzian w postaci testu wiedzy o samorządzie. Czworo najlepszych uczniów otrzymało upominki. Wizyta w urzędzie nie mogła obyć się bez zwiedzania budynku. Uczniowie obu szkół poznali urzędowe korytarze, dowiedzieli się, gdzie wyrabia się Turkowską Kartę Mieszkańca i gdzie składa się różne wnioski. Zobaczyli też kilka biur, m.in. Biuro Rady Miejskiej Turku, Wydział Inżynierii Miejskiej oraz Wydział Strategii i Rozwoju.

źródło: miastoturek.pl

Malanów: Nasza planeta, nasze zdrowie
Mistrzostwa Europy Shinkyokushinkai Karate Full C...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 29 czerwca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.